Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 липня, 13:31:29

Громадська рада при облдержадміністрації ініціює програму “Зелене намисто Чернігівщини”

19.04.2013   17:10Агенцiя

17 квітня в рамках відзначення Днів заповідників і національних парків, Дня довкілля та Дня Землі за ініціативи комітету з питань екології та природних ресурсів Громадської ради при обласній державній адміністрації відбулось засідання за круглим столом “Обговорення шляхів покращення стану озеленення м. Чернігова”.

Громадськість заявила про бажання не тільки приймати участь у конкретних акціях, що вона робила до цього часу (залучала кошти з різноманітних фондів на природоохоронні проекти, організовувала суботники та брала у них участь), а й мати можливість впливати на рішення влади у питаннях благоустрою міських парків, скверів та у питаннях охорони навколишнього природного середовища.

Відбувся конструктивний діалог між громадськістю та структурами зеленого господарства міста. Керівники та представники комунальних підприємств Чернігівської міської ради Володимир Брайко (“Зеленбуд”), Олександр Ярещенко та Володимир Приходько (“Дільниця з контролю за благоустроєм міста Чернігівської міської ради”), Олена Бобохіна (управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради Чернігівської міської ради) поінформували про здобутки в озелененні міста та озвучили проблемні питання. Громадськість цікавили питання вирубки та паспортизації дерев, озеленення спальних районів міста, оновлення зелених насаджень.

Загалом, на думку громадськості, Чернігів має низку серйозних проблем, які потребують свого негайного вирішення. Через 5–10 років більшість дерев та кущів досягнуть своєї критичної вікової межі та потребуватимуть заміни. Балканська міль нищить міські каштани, в місті з’явився осередок поширення омели, яка паразитує на деревах. Потребують захисту “зелені легені” міста: Кордівка, Ялівщина, Пролетарський гай, Подусівка та інші зелені масиви.

Учасники круглого столу дійшли до висновку, що місту потрібна комплексна програма озеленення Чернігова, яка б включала всі території незалежно від їх підпорядкування. Також необхідно провести інвентаризацію наявних зелених насаджень. Потребує вирішення питання узгодження дій численних структур, які відповідають за озеленення міста. На часі залучення ландшафтних архітекторів до озеленення територій підприємств та установ, більш ретельний контроль за дотриманням проектів забудови у питаннях озеленення територій.

Частина цих пропозицій вже реалізується Чернігівською міською радою. З боку міської влади також було запропоновано залучити представників громадськості до складу спеціальної комісії, що обстежує зелені насадження та приймає рішення щодо вирубки та обрізки дерев.

Учасникам круглого столу було презентовано проект концепції Громадської програми “Зелене намисто Чернігівщини”. Громадська програма покликана упередити плани нищення та забудови зелених насаджень, лісопарків області.

Попри скептичне ставлення з боку окремих виступаючих, за підсумками засідання за “круглим столом” було констатовано, що проект є актуальним. Фахівці Державної екологічної інспекції в області, Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області в цілому дали позитивну оцінку проекту концепції. Були озвучені пропозиції обмежитись тільки територією міста та Чернігівського району, акцентувати увагу саме на залученні до проблеми недержавних організацій. Але всі погодились, що громадськість області має сказати своє вагоме слово на захист унікальних зелених зон, створення регіональних ландшафтних парків, забезпечення громадянам здорового середовища проживання. Намічені перші кроки зі створення Громадської програми.

Нам треба зберегти те що є, а також з урахуванням наукових рекомендацій, забезпечити формування сприятливого зовнішнього середовища для життєдіяльності та відпочинку жителів області. Світовий досвід свідчить, що лише об’єднання зусиль державних, муніципальних органів і громадськості дозволяє вирішувати локальні й регіональні екологічні завдання ефективно та у короткий термін.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19

Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

 Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті

Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10

Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.

Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06

У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини