У Чернігові пройшла двостороння зустріч Міністра юстиції України О. Лавриновича та Міністра юстиції Республіки Білорусь О. Сліжевського
9 квітня у Чернігові відбулася двостороння зустріч Міністра юстиції України Олександра Лавриновича та Міністра юстиції Республіки Білорусь Олега Сліжевського.

В облдержадміністрації відбулася протокольна зустріч високопосадовців двох країн з головою обласної державної адміністрації Володимиром Хоменком та головою обласної ради Анатолієм Мельником, під час якої сторони обговорили стан та перспективи транскордонниго співробітництва.
Після зустрічі Міністр юстиції України та Міністр юстиції Республіки Білорусь оглянули виставку архівних документів під назвою «Єдина історія: Україна та Республіка Білорусь», підготовлену Державним архівом Чернігівської області.
В рамках двосторонньої зустрічі Міністра юстиції України Олександра Лавриновича та Міністра юстиції Республіки Білорусь Олега Сліжевського підписано Програму співробітництва між міністерствами юстиції України та Республіки Білорусь на 2013-2014 роки.
Як повідомив за підсумками підписання документа Міністр юстиції України Олександр Лавринович, Угода підписана з намірами поглибити професійні зносини експертних установ органів юстиції та фахівців даної сфери.
Сторони домовилися продовжити співробітництво державних судово-експертних установ України та Білорусі, а також висловили зацікавленість у проведенні зустрічей, спільних консультацій, семінарів, наукових конференцій з правових питань.
На сьогодні між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Республіки Білорусь діють Угода про співробітництво від 25 червня 1999 року та Угода про співробітництво у сфері судової експертизи від 23 січня 2009 року.
Як повідомив за підсумками підписання документа Міністр юстиції України Олександр Лавринович, Угода підписана з намірами поглибити професійні зносини експертних установ органів юстиції та фахівців даної сфери.
«Зважаючи на близьке сусідство двох країн, така співпраця є важливою та неминучою», - наголосив він у цьому зв’язку.
Так, сторони домовилися продовжити співробітництво державних судово-експертних установ України та Білорусі. Олександр Лавринович нагадав, що таке співробітництво було ініційовано білоруською стороною у 2009 році з огляду на професійну репутацію на теренах колишнього СРСР науково-дослідних установ судових експертиз Міністерства юстиції України. Зокрема, була підписана двостороння відомча угода, яка передбачає обмін інформацією щодо науково-дослідних розробок, теоретичних та методичних питань, пов’язаних з проведенням судових експертиз, сприяння у підготовці кадрів та підвищенні кваліфікації спеціалістів.
Сторони також висловили зацікавленість у проведенні зустрічей, спільних консультацій, семінарів, наукових конференцій з правових питань.
Зокрема, планується обмін досвідом з питань реєстрації громадських об‘єднань, у тому числі, з урахування нового закону «Про громадські об'єднання», який набув чинності в Україні з 1 січня 2013 року. Крім того, Угода передбачатиме обмін досвідом у сфері використання інформаційних технологій, а також діяльності нотаріату, у сфері застосування міжнародних договорів про надання правової допомоги, а також щодо реформування системи примусового виконання судових рішень тощо.
Як наголосив Міністр юстиції Олег Сліжевський, Білорусі є цікавим досвід правових реформ, який вже здійснила Україна. Це, зокрема, формування системи нотаріату, запровадження приватного нотаріату та створення самоврядної організації нотаріусів. Це також реформа пенітенціарної системи, створення служб судових виконавців та судових експертів. Крім того, Білорусі є цікавим досвід реформування державної служби. За словами Олега Сліжевського на сьогодні відповідні реформи відбуваються Білорусі.
Останні новини Чернігівщини
Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів 12:59
Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів.
Замість «грошової допомоги» громадянка втратила понад 32 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахрайської схеми в Інтернеті 12:28
Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити секретні паролі своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах.
Чотири громади області приєдналися до швейцарсько-українського проєкту DECIDE 11:07
Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».