Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 11:15:31

З розширеного засідання Колегії облдержадміністрації

24.11.2011   18:31

Виправити до кінця року існуючі недоліки та забезпечити безумовне виконання Програми соціально-економічного розвитку області по основних параметрах – таке завдання поставив голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко перед керівництвом районів під час проведення розширеного засідання Колегії облдержадміністрації.

Основними питаннями, внесеними на порядок денний засідання, стали підсумки виконання Програми соціально-економічного розвитку і бюджету області за 9 місяців 2011 року та заходи щодо подолання негативних тенденцій в окремих галузях і розвитку територій, а також стан ринку праці та реалізації Програми зайнятості населення на 2010-2011 роки.

Аналізуючи стан виконання Програми, начальник головного управління економіки облдержадміністрації Леонід Подоляк, зокрема, зазначив, що за підсумками 9-ти місяців поточного року область має позитивну динаміку по більшості макроекономічних показників.

Запорукою наповнення бюджетів та інвестування в розвиток є ефективна робота господарюючих суб’єктів: протягом січня-серпня отримали прибутки 57,9% підприємств, а господарський комплекс регіону – позитивний фінансовий результат.

Разом з тим, неефективно спрацювали підприємства Чернігова, Ніжина та 9-ти районів.

Тривожним симптомом також є перевищення темпів зниження прибутків над збитками. Серед шляхів виправлення ситуації – більш тісна співпраця органів влади на місцях з менеджментом і власниками збиткових підприємств, а також з податковою службою.

Власні кошти підприємств залишаються основним дже¬релом інвестиційного розвитку. Інвестицій в основний капітал протягом січня-вересня вкладено 1,36 млрд. гривень. Область має приріст 27,6%, і 8 місце по Україні, а за підсумками року є всі передумови досягти запланованого рівня.

Обсяг прямих іноземних інвестицій збільшився порівняно з початком року на 4,1% і склав на 01.10.2011 98,8 млн. дол. США, а кількість підприємств з іноземним капіталом досягла 125.

У промисловому комплексі за 9 місяців область має зростання виробництва у більшості галузей.

Разом з тим, через подальше скорочення видобутку вуглеводнів і пов‘язаних з цим обсягів нафтопереробки а також скорочення виробництва м’ясо- та молокопродуктів, спирту та пива у цілому по промисловості область не вдалось досягти минулорічного рівня.

І якщо у добувній і нафто-, газопереробній галузях виправити ситуацію без державної підтримки неможливо, то у харчовій необхідно надолужити допущене відставання.

Аграріями області за січень – вересень забезпечено зростання валової продукції на 15,5% – це 7 місце в Україні.

Таких результатів досягнуто, в першу чергу, за рахунок продукції рослинництва. Цього року Чернігівщина має рекордні врожаї зернових і картоплі, яких вже зібрано, відповідно, більше 2,2 та 1,7 млн. тонн, що в 1,5 рази перевищує рівень минулого року. Спостерігається також значне зростання обсягів виробництва інших видів рослинницької продукції.

У будівельній галузі за підсумками 10 місяців повернуто позитивну динаміку зростання обсягів будівельно-монтажних робіт, що забезпечило області 12 місце в Україні.

Проте залишається складною ситуація в житловому будівництві, де протягом січня-вересня введено в експлуатацію 64,8 тис. м2 житла. Хоча цей результат в силу об‘єктивних причин і нижчий минулорічного рівня, однак він дозволив області піднятись на 18 місце в Україні.

Сприятлива кон’юнктура забезпечила зростання майже в 1,5 рази зовнішньо¬торговельного обороту.

Найбільш активно зовнішньоекономічні операції здійснювалися з господарюючими суб’єктами 7-ми країн світу – Російської Федерації, Білорусі, Німеччини, Туреччини, Італії, Польщі та Бразилії, що сумарно складає 65,5% загального обсягу зовнішньої торгівлі.

Як відмітив Леонід Подоляк, індекс споживчих цін в області у вересні цього року по відношенню до грудня попереднього був на рівні середнього в Україні (104,2%), а обсяг обороту роздрібної торгівлі збільшився на 14,6% і перевищив 9,1 млрд. гривень.

Активізація економічних процесів та зростання державних соціальних стандартів сприяли збільшенню доходів населення.

Середньомісячна заробітна плата, як основне їх джерело, у середньому за січень-вересень 2011 року складала 1934 грн. і збільшилась до минулорічного періоду на 15,6%. У вересні зарплата становила 2047 гривень.

Разом з тим, попри зусилля органів влади і деяке скорочення протягом вересня, заборгованість із виплати заробітної плати на 1 жовтня складала 28,5 млн. грн.

Найбільші її суми мали міста Чернігів, Прилуки і, а також Борзнянський, Щорський, Чернігівський та Бахмацький райони.

За словами начальника головного управління економіки облдержадміністрації, якщо на економічно активних підприємствах борги поступово зменшуються, то на підприємствах-банкрутах вони навпаки – зросли порівняно з початком року у 2,5 рази, а на підприємствах, що призупинили діяльність – на 35,5%.

У сфері соціального захисту населення на виплату всіх видів державних соціальних допомог спрямовано 435,7 млн грн, що на 21,8% більше, ніж у минулому році.

Всі необхідні виплати пенсій та грошової допомоги фінансуються своєчасно і в повному обсязі.

У сфері освіти з початку року забезпечено відкриття 24-х дошкільних навчальних закладів та 21-ї додаткової групи на базі діючих.

З метою ефективного функціонування шкільних освітніх округів, на виконання відповідної обласної програми 35 опорних навчальних закладів отримали сучасне мультимедійне обладнання.

У сфері охорони здоров’я продовжується поступове реформування галузі, спрямоване на поліпшення доступності та якості надання медичних послуг.

З усіх джерел фінансування на покращання матеріально-технічної бази закладів використано 26,6 млн. грн. У галузі культури продовжувалась реалізація ряду регіональних цільових програм.

Триває робота з розбудови історико-археологічного музейного комплексу “Древній Любеч”, відкрито Музей історії партизанського руху на Чернігівщині у селі Єліне Щорського району.

У сфері фізичної культури і спорту забезпечено фінансування підготовки та участі провідних спортсменів області у офіційних міжнародних змаганнях, де з початку року завойовано 93 медалі, з яких 29 золотих.

Отримують щомісячні стипендії обласної державної адміністрації 35 юних спортсменів та 10 спортсменів-інвалідів.

Стан ринку праці та реалізацію Програми зайнятості населення на 2010-2011 роки проаналізувала директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка, зазначивши, що усі заплановані завдання і заходи Програми зайнятості населення за 9 місяців 2011 року виконані.

Рівень зайнятості населення області, визначений за методологією Міжнародної організації праці у І півріччі 2011 року в порівнянні з відповідним періодом минулого року підвищився на 0,3% і становить 59,4%. Безробітне населення скоротилося на 1,2 тис. осіб і становить 57,5 тис. громадян. Якщо у І кварталі Чернігівщина втрачала наявні робочі місця (створено 4679 робочих місць, ліквідовано – 4706), то півріччя і 9 місяців характеризуються позитивними тенденціями: за січень-вересень кількість введених робочих місць досягла 15,7 тис. одиниць (більше аналогічного показника минулоріччя на 12,1%) і перевищила кількість ліквідованих на 1,6 тис. або 11,6%.

За 9 місяців до центрів зайнятості в пошуках роботи звернулося 24,9 тис. осіб – на 6,3% більше проти аналогічного періоду 2010 року.

За словами Лідії Падалки, службою зайнятості проводиться плідна співпраця з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, роботодавцями щодо розширення сфери прикладання праці та інформування про послуги, які спрямовані на пошук роботи для населення та укомплектування вільних робочих місць на підприємствах, організаціях, установах.

Як результат, у банку даних обласної служби зайнятості налічувалося 22,6 тисяч вакансій (на 5,6% більше, ніж торік) від 5,2 тисяч роботодавців. За направленням служби зайнятості укомплектовано 16,7 тисяч вакансій (74,2% від загальної кількості вакансій, торік – 67,1%).

За сприяння служби зайнятості за 9 місяців 15,7 тис. незайнятих громадян отримали роботу (на 12,7% більше аналогічного періоду 2010 року).

Під особливою увагою служби зайнятості залишається працевлаштування громадян з інвалідністю. У поточному році роботою забезпечено 246 незайнятих інвалідів, що на 4,7% більше, ніж за відповідний період минулого року. Чернігівська область успішно реалізує проект Організації Об’єднаних Націй, Міжнародної Організації Праці та Державної служби зайнятості „Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості”. Завдяки тісній співпраці центрів зайнятості області з Фондом соціального захисту інвалідів, медико-соціальною експертною комісією та роботодавцями, нині в області працевлаштовується понад 45% осіб з інвалідністю, що на 9,3% перевищує загальний рівень працевлаштування незайнятих громадян.

Суттєвим фактором підтримки безробітних в період пошуку роботи є забезпечення їх тимчасової зайнятості через оплачувані громадські роботи, до участі в яких протягом звітного періоду залучено 9,1 тис. незайнятих осіб, що на 38,5% більше, ніж за цей період торік. Незайняті громадяни залучались до трудової діяльності з благоустрою населених пунктів, меморіалів, пам’яток культури, проводились роботи з надання послуг особам похилого віку, ветеранам війни та праці, інвалідам, хворим.

Станом на 1 жовтня 2011 року на обліку в центрах зайнятості області перебувало 13,4 тис. безробітних громадян, що на 12,1% менше, ніж на цю дату у минулому році.

Підсумки обговорення зазначених питань підбив голова облдержадміністрації Володимир Хоменко.

“Влада на місцях – від міста до найвіддаленішого села – повинна бути відповідальна, ефективна та результативна. І не на папері та в обіцянках, а у реалізації конкретних справ, від яких реально покращуватиметься рівень життя людей.

Саме на цьому наголосив Президент України Віктор Янукович на останньому розширеному засіданні Кабінету Міністрів України”, – наголосив керівник області.

Він підкреслив: головне, на чому необхідно сконцентрувати зусилля – це виконання показників цьогорічної Програми соціально-економічного розвитку та формування реальних завдань на 2012, виходячи із орієнтирів, визначених Програмою економічних реформ на 2011-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”.

Він доручив керівникам районів детально проаналізувати ситуацію та визначити завдання щодо подолання до кінця року негативних тенденцій в окремих сферах економічної діяльності та розвитку територій.

В ході комплексу заходів контролюючими органами встановлені непоодинокі факти порушень фінансово-бюджетної дисципліни. Це стосується невиконання вимог Бюджетного кодексу України щодо врахування в першочерговому порядку потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ, неперерахування до бюджету обов’язкових податків, зборів та інших обов’язкових платежів, порядку розрахунків з Пенсійним фондом, нецільового використання бюджетних коштів, недостач ресурсів та недоотримання бюджетами всіх рівнів фінансових ресурсів.

Про це під час розширеного засідання Колегії облдержадміністрації повідомив перший заступник начальника КРУ в області Сергій Нікітченко.

За його словами, фінансові порушення встановлено на 373 підприємствах, установах і організаціях, або 99% від загальної кількості перевірених.

За порушення фінансово-бюджетної дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто 706 посадових осіб на загальну суму накладених адміністративних стягнень 155 тисяч гривень.

Направлено до суду 54 протоколи про адміністративне правопорушення за порушення законодавства про бюджетну систему.

Як підкреслив голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, результати перевірок КРУ повинні бути предметом постійного аналізу керівництва районів та розпорядників бюджетних коштів.

З метою виправлення недоліків та недопущення у подальшій роботі фактів порушень фінансово-бюджетної дисципліни, керівник області доручив керівництву фінансових органів, казначейської та контрольно-ревізійної служб провести тематичні навчання та покращити стан роз’яснювальної роботи з учасниками бюджетного процесу по вивченню нормативно-законодавчих документів з урахуванням змін до законодавства.

Головам районних державних адміністрації доручено посилити контроль за правильністю використання бюджетних коштів.

Серед питань, що розглядалися під час розширеного засідання Колегії облдержадміністрації, окрему увагу було приділено питанню підвищення безпеки дорожнього руху в області.

Як наголосив голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, актуальність його розгляду зумовлена непростою ситуацією, яка склалася на дорогах області, адже стан аварійності на автошляхах викликає серйозне занепокоєння, адже за десять місяців поточного року на дорогах області загинуло 98 осіб, 620 отримали тілесні ушкодження.

Очільник області назвав вкрай незадовільною роботу по наведенню порядку у сфері пасажирських перевезень: незважаючи на численні перевірки та складені акти щодо виявлених правопорушень, продовжуються непоодинокі випадки недотримання вимог щодо проведення передрейсового медичного огляду водіїв та технічного огляду транспортних засобів перед виїздом на маршрут.

Занепокоєння викликає також стан організації перевезень шкільними автобусами – їх технічне обслуговування, ремонт та нецільове використання.

На рівень аварійності значно впливає стан автомобільних доріг та вулиць населених пунктів області.

Під час проведення перевірок вулично-дорожньої мережі області виявлено недоліки стану покриття автомобільних доріг на 24,5 тис.м2 та вулиць населених пунктів на 17,2 тис.м2, не відповідає вимогам нормативних документів зовнішнє освітлення на 38 ділянках автомобільних доріг та 47 ділянках вулиць населених пунктів.

В переважній більшості населених пунктів області зовнішнє освітлення відсутнє. Залишаються неосвітленими ділянки підходів до пішохідних переходів, зупинок маршрутних транспортних засобів, мостів та шляхопроводів. Як наслідок, у поточному році на території області в темну пору доби скоєно 602 дорожньо-транспортні пригоди, що становить 25% від їх загальної кількості. При цьому 58 осіб загинуло (59% від усіх загиблих) та 216 травмовано (35% від усіх травмованих).

“До трагічних наслідків призводить, перш за все, неузгодженість дій всіх відповідальних служб на початковому етапі. Для зниження рівня аварійності на автошляхах потрібен комплексний підхід та скоординовані дії. З метою підвищення безпеки дорожнього руху в області та задля забезпечення життєдіяльності підвідомчих територій у зимовий період всі ці питання мають бути розглянуті на засіданнях Колегій райдержадміністрацій із залученням фахівців відповідних служб. За підсумками розгляду – вжиті відповідні заходи”, – наголосив Володимир Хоменко.

В роботі Колегії облдержадміністрації взяв участь головний консультант-інспектор відділу центральних та північних регіонів Управління з питань регіональної політики Головного управління з питань регіональної та кадрової політики Адміністрації Президента України Олег Шепетін.

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини