Володимир Хоменко ознайомився з роботою Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН України
3 квітня голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко ознайомився з роботою Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН України.

Під час візиту керівник області оглянув національну колекцію корисних ґрунтових мікроорганізмів, відвідав лабораторію пробіотиків, поспілкувався з керівництвом та працівниками установи.
В ході розмови, зокрема, розглядалося питання широкого використання напрацювань інституту для подальшого розвитку тваринницької та рослинницької галузей Чернігівщини.
Довідка. Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН – наукова установа, яка координує, організовує і проводить наукові дослідження в галузі сільськогосподарської мікробіології; сприяє впровадженню їхніх результатів у виробництво; координує профільні наукові дослідження наукових установ держави.
Інститут є головною установою з виконання Програми наукових досліджень НААН «Сільськогосподарська мікробіологія», в рамках якої проводять дослідження 15 наукових установ Національної академії аграрних наук України.
Науковцями Інституту створено унікальні колекції ризобій бобових і асоціативних ризобактерій основних сільськогосподарських культур, більше 10 мікробних препаратів для підвищення врожайності сільськогосподарських культур та захисту від шкідників і хвороб, діагностичні сироватки до патогенних вірусів, набори діагностикумів хвороб свиней і вакцина проти ензоотичного енцефаломієліту (хвороби Тешена) свиней, пробіотичні препарати для тваринництва, родентицидний біологічний препарат Антимишин для боротьби зі шкодочинними гризунами на сільськогосподарських угіддях, технологія отримання оздоровленого від вірусів насіннєвого матеріалу картоплі.
Наукові розробки Інституту впроваджено в багатьох агроформуваннях України і за її межами. Зокрема, за останні п’ять років мікробні препарати, створені в Інституті, впроваджено на площі більше 400 тис. га.
При установі діє єдина в Україні Колекція корисних ґрунтових мікроорганізмів, яка у 2002 році постановою Кабінету Міністрів України внесена до реєстру наукових об’єктів, що становлять Національне надбання України. Функціонує колекція вірусів картоплі, колекція сортів картоплі, оздоровленої біотехнологічними методами, колекція штамів ентеровірусів свиней.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).