За підтримки Держінформнауки розроблені портативні інтелектуальні електрокардіографи
В Україні смертність від серцево-судинних захворювань складає 62,5%. При цьому кількість захворювань на ішемічну хворобу серця постійно зростає. Ефективність лікування цієї хвороби залежить від здійснення своєчасної діагностики патологічних змін у серцевому м’язі на найбільш ранніх стадіях.

Найбільш доступним і дешевим методом діагностики такого роду хвороб є ЕКГ, але її чутливість і специфічність станом на сьогодні вже є недостатніми. Саме тому з кожним роком все більшої уваги та підтримки потребує розвиток електрокардіографії 4-го покоління, нові методи якої базуються на основі цифрової обробки ЕКГ-сигналу з використанням складних характеристик і параметрів, що дає змогу суттєво підвищити точність обстеження та виявити патологічні зміни на самих ранніх стадіях.
За підтримки Держінформнауки ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Метекол» (м. Ніжин Чернігівської області) створено 45 дослідних зразків портативних інтелектуальних 6/12-канальних ЕКГ комплексів «КАРДІОПЛЮС-П».
Науково-технічній рівень цієї розробки відповідає сучасному світовому рівню; при її створенні застосовувались найбільш сучасні технології аналізу ЕКГ 4-го покоління, що значно підвищує діагностичну та прогностичну цінність ЕКГ обстеження; комплекс має найкращі масо-габаритні характеристики, що дає підстави вважати його дійсно «кишеньковим електрокардіографом»; і головне – він дешевший від відомих вітчизняних і російських аналогів (в найпотужнішій модифікації) в 2-3 рази, а аналогів з далекого зарубіжжя – у 10-15 разів.
Основними економічними показниками такого комплексу є наступні: пропускна здатність – не менше 20 пацієнтів у зміну; мінімальний беззбитковий річний випуск – 100 виробів на рік, ємність ринку України – 50 тис. штук, потенційна річна потреба – біля 5 тис. штук.
Можливість застосування цього приладу не лише в стаціонарі, а й в амбулаторних умовах та для індивідуального застосування, надає змогу його широкого запровадження у клінічну практику.
У 2012 році було проведено медичні випробування створених дослідних зразків під час тренувального процесу у молодіжній збірній України по хокею з шайбою та у лікувальному процесі при лікуванні хворих з гострим коронарним синдромом. За їхніми результатами отримано позитивні висновки від Українського медичного центру спортивної медицини, Федерації хокею України, та Київської міської клінічної лікарні № 5.
Впродовж 2013 року, після проведення технічних та клінічних випробувань виробів у зацікавлених медичних закладах, ТОВ НВП «Метекол» може розгорнути їхнє виробництво обсягом до 500 шт. на рік, а у 2014 році – до 1-2 тисяч.
Для врахуванням потреб ринку України передбачено 3 модифікації:
1) 12-канальна з інтерпретацією ЕКГ 4-го покоління – переважно для клінічної медицини (вартість 13 тис. грн.),
2) 6-канальна з інтерпретацією ЕКГ 4-го покоління – для медицини спорту і праці та первинної ланки охорони здоров’я (вартість 7 тис. грн.),
3) 6-канальна з елементами інтерпретації ЕКГ 4-го покоління – переважно для індивідуального використання (вартість 4 тис. грн.).
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації
Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26
Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21
Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10
Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06
20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57
Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.