Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 липня, 09:15:19

Доступ до публічної інформації в Чернігові: необхідно міняти місцеве законодавство

22.11.2011   09:04Агенцiя

Які зміни необхідно внести до Регламенту Чернігівської міської ради для приведення його норм у відповідність вимогам Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Доступ до публічної інформації в Чернігові

Доступ до публічної інформації в Чернігові

Саме цій темі був присвячений “круглий стіл”, що відбувся 21 листопада в Чернігівському експертному клубі “Чиста політика”.

Участь в заході взяли депутати Чернігівської міської ради, громадські експерти та місцеві журналісти.

Голова Чернігівського освітнього центру “Ініціатива” Павло Пущенко презентував таблицю невідповідності норм Регламенту Чернігівської міської ради положенням Закону “Про доступ до публічної інформації”.

Громадська організація запропонувала внести зміни до дев’яти статей Регламенту. Зокрема, щодо дотримання двадцятиденного терміну оприлюднення проектів рішень Чернігівської міської ради, та оприлюднення всіх рішень міської ради, забезпечення вільного доступу громадян до засідань комісій та виконавчого комітету міської ради, можливість ознайомлення громадян з аудіозаписами та протоколами пленарних засідань міської ради тощо.

Під час круглого столу з’ясувалося, що ще в травні 2011року в міській раді було створено робочу групу з представників кожної фракції ради та виконавчого комітету, яка мала б привести норми Регламенту у відповідність до Закону “Про доступ до публічної інформації” . Поважну робочу групу очолив секретар міської ради Олег Шеремет. Але за півроку роботи цієї групи вона зібралася аж тричі і жодного конкретного результату громадськості так і не було представлено.

В ході обговорення ситуації що склалася, депутат Чернігівської міської ради Олег Мороз наголосив на необхідності оприлюднення земельних рішень міської ради: “Люди отримують землю з міської громади і тому громада має знати імена своїх “героїв”.

Нагадаємо, що на сьогоднішній день виконком міської ради відмовляється оприлюднювати на офіційному веб-сайті проекти рішень та рішення ради пов’язані з земельними питаннями.

Голова Поліського фонду міжнародних і регіональних досліджень Геннадій Максак зауважив на необхідності введення електронної системи для голосування в міській раді, а також додав, що відсутність рішень міської ради щодо землі на сайті є вже корупціогенним фактором.

Голова регламентної комісії міської ради Людмила Скоробагатько навпаки сумнівається в корисності оприлюднення проектів рішень за 20 днів згідно норм закону. “Якщо оприлюднювати рішення за 20 днів, вони будуть “сирі” і недопрацьовані”, – вважає депутат. На думку пані Скоробагатько, головнішим є результат – прийняття правильно оформлених рішень, в тому числі і земельних.

Свою колегу підтримав і депутат Олександр Мельник. Він вважає, що виконання норм закону про 20-денний термін оприлюднення проектів рішень ради призведе до технічних проблем в ухваленні земельних рішень.

Інший депутат міської ради В’ячеслав Лебідь наголосив на необхідності поіменного голосування за кожне рішення міської ради. “Для того щоб громадяни могли дізнатися який депутат за яке рішення голосував”, – наголосив Лебідь.

Представник громадської організації “Демократичний альянс” Геннадій Висоцький запропоновував включити до Регламенту пункт про обов’язкове оприлюднення на сайті міської ради аудіозаписів перебігу кожної сесії та протоколу пленарного засідання.

Секретар Чернігівської міської ради попереднього скликання Віталій Голець прокоментував необхідність дотримання законодавства давнім афоризмом: “Закон суровий, але це закон”.

Підсумком обговорення стало ухвалення резолюції учасників “круглого столу” зі зверненням до Чернігівського міського голови з пропозицією активізувати роботу робочої групи Чернігівської міської ради щодо внесення змін до Регламенту Чернігівської міської ради та долучити до роботи цієї групи зацікавлених представників громадськості.


Прес-служба ЧОЦ “Ініціатива”

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19

Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

 Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті

Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10

Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.

Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06

У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини