Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 березня, 04:59:40

Наукова конференція ознаменувала початок польових робіт на Чернігівщині

07.03.2013   10:32

Особливостям виконання комплексу весняно-польових робіт у 2013 році та технологічним аспектам застосування сої як кормового засобу була присвячена обласна наукова конференція НААН, яка 6 березня відбулася в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації.

У роботі конференції взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло, начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники обласних підприємств, спеціалісти управління контролю якості насіння та садівного матеріалу інспекції сільського господарства у Чернігівській області, спеціалісти Управління методологічного прогнозування, біологічного захисту та роботи з пестицидами Державної фітосанітарної інспекції Чернігівської області, спеціалісти галузі механізації управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, провідні вчені та інші.

Відкриваючи засідання, Олександр Шанойло зупинився на позитивних досягненнях агропромислового комплексу Чернігівщини у 2012 році. Так, за його словами, рівні виробництва зерна всіх культур досягнуті сільськогосподарськими підприємствами вперше за статистичну історію Чернігівської землі, починаючи з 1913 року, а Чернігівська область за підсумками 2012 року в рослинництві є в числі лідерів по виробництву чотирьох основних видів продукції: 5 місце – по виробництву всіх видів зерна, 3 місце – по виробництву зерна кукурудзи, 4 місце – по виробництву картоплі, 13 місце – по виробництву солодких коренів.

Також він окреслив завдання, які стоять перед землеробами в поточному році, наголосивши на необхідності вироблення стратегії й тактики використання потенціалу області для динамічного нарощування обсягів виробництва валової продукції рослинництва.

„Від вірно вибраної тактики роботи на весняному полі залежить, чи буде область мати цьогоріч достатньо хліба, цукру, картоплі, овочів, споживач - доступну для нього ціну на продукти харчування, а тваринницька галузь - необхідну кількість кормів”, - сказав Олександр Шанойло.

У той же час він відзначив, що без дотримання науково обґрунтованих підходів вести сучасне землеробство та стабільно забезпечувати в нинішніх умовах виконання завдань, що стоять перед галуззю рослинництва, неможливо. Тому для участі в конференції запрошені провідні науковці, які порадять як найраціональніше, в повному обсязі та в стислі агротехнічні терміни організувати весняну посівну кампанію.

Як зазначалося, попередній прогноз обсягів посіву сільськогосподарських культур під урожай 2013 року становить 1153,5 тис. га, що на 15,2 тис. га більше 2012 року.

У структурі посівних площ зернові культури займатимуть 61,5%, технічні – 16,7%, картопля і овочі – 8,3%, кормові – 13,5%.

Непоганий фундамент урожаю поточного року зроблено з осені минулого року, коли посів озимих зернових культур виконано на площі 241,7 тис. га (102% до прогнозу), що на рівні попереднього року, в тому числі озимої пшениці – 162,4 тис. га, ячменю – 2,4 тис. га, жита – 76,9 тис. га. 91,4% всіх посівів на сьогодні знаходиться в доброму та задовільному стані.

На конференції було розглянуто широкий перелік питань, пов’язаних з проведенням весняно-польових робіт, зокрема, щодо покращення захисту рослин, забезпечення у повному обсязі відповідними засобами агропідприємств Чернігівської області тощо.

Особливу увагу під час обговорення порушених питань заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло акцентував на готовності до проведення весняно-польових робіт у невеликих сільськогосподарських та фермерських господарствах області.

На сьогодні в регіоні вже розпочалися роботи з підживлення озимих з повітря з використанням сучасної техніки. Загалом, майже вся посівна та ґрунтообробна техніка готова до роботи.

Важливими залишаються питання забезпечення мінеральними добривами та паливно-мастильними матеріалами.

Підсумовуючи результати конференції, Олександр Шанойло доручив провести моніторинг ситуації на місцях та організувати роботу з ефективного проведення весняно-польових робіт в оптимальні строки з дотриманням усіх технологічних вимог.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини