Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 липня, 00:30:00

Із трьох районних лікарень залишиться одна – у Мені

25.02.2013   09:44Агенцiя

Головний лікар Менського району Петро Хомрач привіз до Березнянської райлікарні сучасний апарат фізіотерапевтичної лазеро-магнітної терапії. І на зустрічі з колективом закладу розповів про реформи у медичній галузі.


Перейменування

– Нині по області існує 14 номерних районних лікарень, а в сучасній медичній структурі такого бути не повинно, тож реформи назріли давно, – сказав на зустрічі з березнянськими медиками Петро Хомрач. – У Мені необхідно створити центр сімейної медицини, якому будуть підпорядковані амбулаторії загальної практики сімейної медицини та ФАПи. Жителі Березни та Макошине за власним бажанням можуть лікуватися у місцевих стаціонарах. Березнянська райлікарня №1 Менської ЦРЛ буде реформована в амбулаторію загальної практики сімейної медицини з відділенням поліативної медицини. А Макошинська райлікарня №2 стане амбулаторією загальної практики сімейної медицини з хоспісним відділенням. При цьому в обох лікарнях будуть збережені ліжка, а медпрацівники не втратять роботи. Сільські медичні заклади матимуть назви, які відповідатимуть виконуваним ними функціям.

Тобто, фактично сільські райлікарні будуть лише перейменовані. Мова про їх закриття не йде. Навпаки, як приклад, Березнянська лікарня отримала сучасний апарат фізіотерапевтичної лазеро-магнітної терапії.

– І це тільки початок, – запевнив головлікар району. – Обіцяю докласти усіх зусиль, аби у вашому медичному закладі вже до 1 вересня був комп’ютер та принтер, мережа інтернет та власний веб-сайт.


Ті – не можуть, інші – не хочуть

– Реформи повинні здійснюватися не тільки заради зміни назв, – зауважив Петро Петрович. – В галузі охорони здоров’я країни давно склалася ситуація, коли пацієнти не хочуть так лікуватися, а медики не можуть за таких умов працювати. Організаційні зміни назріли давно. Однак на рівні профільного міністерства говорять про реформи, не повністю розуміючи, які проблеми має сільська медицина. Мова йде про формування цілої інституції сімейних лікарів, міжрайонних госпітальних округів, реформування «швидкої допомоги». На жаль, реформи створюють керівники галузі, котрі працювали в інститутах і далекі від реалій сільської медицини. Тому все нове так складно запроваджується на місцях.

На Менщині, як стверджує головлікар, до вирішення назрілих проблем приступили ще більше десяти років тому. У нашому районі існує оптимальна кількість сільських лікарських закладів – ФАПів, амбулаторій, лікарень. Кількість ліжок відповідає сучасним стандартам. У 2009-му було реформовано «швидку».

Нинішнього року Менська ЦРЛ утретє за останні 12 років підтвердила ліцензію на вищу акредитаційну категорію (лише три райлікарні в області мають таку категорію). Окрім того, саме наша райлікарня однією з перших в області отримала звання «Лікарня, доброзичлива до дитини».

 – Тож основне завдання сьогодні – розумно впроваджувати реформи і разом з тим зберегти медичні кадри, – підкреслив Петро Хомрач.

http://nslovo.com/blog/iz-troh-rajonnyh-likaren-zalyshytsya-odna-u-meni

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини