Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 12:05:48

Протидія епідемії ВІЛ/СНІДу на Чернігівщині

12.02.2013   17:40

Питанням протидії епідемії ВІЛ/СНІДу в області, а також підсумкам роботи КЗ “Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом” за 2012 рік було присвячене чергове засідання прес-клубу “Ділове слово”, що відбулося 12 лютого.

Головний лікар центру Микола Дейкун нагадав представникам ЗМІ про шляхи передачі ВІЛ-інфекції – статевий під час незахищеного контакту, парентеральний під час користування одним шприцом та голкою серед споживачів ін’єкційних наркотиків, а також від інфікованої матері до дитини під час вагітності, пологів, у разі годування груддю. Він також наголосив на тому, що знаючи про те, як передається ВІЛ-інфекція, не слід боятися інфікованих осіб та уникати спілкування з ними. Фактично, людині навіть немає сенсу знати ВІЛ-статус тих, з ким вона спілкується у побуті. У той же час гарна поінформованість про шляхи інфікування і відповідна поведінка – найкращий спосіб убезпечитись від зараження.

У Чернігівській області за підсумками 2012 року офіційно зареєстровано та перебуває під наглядом 2630 ВІЛ-інфікованих та 381 особа, хвора на СНІД. Високі показники поширеності ВІЛ-інфекції реєструються у Прилуках, Чернігові, Щорському, Талалаївському, Козелецькому, Новгород-Сіверському та Прилуцькому районах.

Серед зареєстрованих ВІЛ-інфікованих чоловіки становлять 57%, жінки – 43%, однак кількість жінок переважає серед нещодавно виявлених інфікованих.

Спостерігається стала тенденція до зниження частки випадків захворювань на ВІЛ-інфекцію у віковій групі 15–24 роки з 18% у 2008 році до 7% у 2012 році та зростання частки ВІЛ-інфікованих осіб у віковій групі старше 50 років з 3% у 2008 році до 6% у 2012, що може свідчити про деякі ознаки стабілізації епідемічної ситуації з ВІЛ-інфекції.

В області забезпечений доступ ВІЛ-інфікованих дорослих та дітей до проведення антиретровірусної терапії, створені умови для надання спеціалізованої медичної допомоги, забезпечення соціального та психологічного супроводу ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.

Як зазначив Микола Дейкун, кількість осіб, які отримують антиретровірусну терапію, у 2012 році зросла майже вдвічі і нині складає 814 осіб. У поточному році планується збільшити це число до 1000.

Пройти обстеження на ВІЛ можна у будь-якому медичному закладі області. У всіх районних та міських лікарнях створені та функціонують кабінети довіри, де пацієнти можуть отримати дотестове та післятестове консультування та безкоштовно обстежитись на ВІЛ, у тому числі анонімно. Розширений доступ до надання якісних послуг добровільного консультування і тестування для найбільш вразливих щодо інфікування ВІЛ громадян на базі протитуберкульозних, дерматовенерологічних, наркологічних закладів охорони здоров’я. Протягом 2012 року проконсультовано та охоплено тестуванням на ВІЛ 110 591 особу, що становить 10,2% населення області. Загалом же Чернігівська область – одна з найкращих за показником виділення коштів для обстеження населення на ВІЛ.

Насамкінець Микола Дейкун ще раз підкреслив: “Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти, і усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть за допомогою цих знань піклуватися про власне здоров’я і здоров’я інших та допомогти тим, хто живе з ВІЛ”.

Детальну інформацію про епідситуацію з ВІЛ-інфекції в області та роботу обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом можна отримати на сайті закладу (http://spidcentr.com.ua). Адреса центру: 14005, Чернігів, вул. Щорса, 3, тел./факс: (04622) 4 40-56, електронна адреса: spidcentr@mail.ru. Телефони кабінету довіри – (0462) 660-926, (04622) 4-04-71.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).