Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 08:03:39

Депутати хочуть у друковані ЗМІ такі ж редакційні ради, як на ТРК

18.11.2011   16:06Агенцiя

Представники преси вважають законопроект недопрацьованим

У Верховній Раді зареєстровано законопроект щодо розширення прав журналістського колективу друкованого засобу масової інформації (№ 9464 про внесення змін до закону “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні”).

Автори пропонують законодавчо закріпити процедуру формування редакційної колегії друкованих ЗМІ: половина від засновника, друга половина – від колективу. На думку авторів – народних депутатів Ірини Геращенко і Ольги Герасим’юк, таким чином можна буде захистити журналістів від цензури з боку керівників видання.

Відповідно до законопроекту, редколегія це “колективний, незалежний, дорадчий орган управління діяльністю редакції друкованого засобу масової інформації”. Проектом передбачається закріпити в законі право журналістського колективу обирати половину складу редакційної колегії і відстоювати інтереси своїх членів.

Через участь у редакційній колегії журналістський колектив зможе здійснювати також контроль за дотриманням положень статуту друкованого ЗМІ; контроль за дотриманням його прав, вимог стосовно заборони цензури та втручання у творчу діяльність друкованого ЗМІ. Також через редакційну колегію колектив може вносити на розгляд органів управління питання про відсторонення від керівництва друкованого ЗМІ, заборони цензури і втручання у творчу діяльність тощо.

Законопроект не знайшов підтримки у журналістів друкованих ЗМІ, пише “Коммерсант Украина”. Так, головний редактор журналу “Корреспондент” Віталий Сич вважає ініціативу “не до кінця продуманою”. “У нас редколегія – це неформальне об’єднання, яке займається безпосередньо випуском журналу. Жоден з цих людей не призначений власником, і вони розділяють мої погляди”, – заявив пан Сич. На його думку, ухвалення закону призведе до того, що “видавець зможе призначати частину колективу в обхід головного редактора”. “Це абсолютно незручно, якщо власник буде призначати частину редакторів відділів або кореспондентів”, – вважає Віталій Сич.

Такої ж думки і президент Академії української преси Валерій Іванов. Він вважає, що власнику видання в будь-якому випадку неважко ввести в редакційну раду зручну йому людину: “Редколегія – це робочий орган, який повинен займатися випуском видання, а не сторонніми питаннями. Конституція у нас і без того забороняє цензуру, так що множити зайві закони не варто. Автори щиро хотіли зробити як краще, але ініціатива явно недопрацьована”.

Ірина Геращенко не згодна з цими аргументами: “Добре, якщо у видання розумний і чесний редактор, який не допускає цензури. Але в провінції і, особливо, в комунальних ЗМІ все далеко не так. Там редактор нерідко проводить політику партії та уряду, відверто займаючись цензуруванням матеріалів. Ухваливши цей закон, ми захистимо журналістів від свавілля таких керівників”.

Член комітету з питань свободи слова та інформації Володимир Ландік припускає, що законопроект буде підтриманий парламентом, однак не вірить в його ефективність.

http://www.telekritika.ua/news/2011-11-18/67350

“Телекритика”

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини