Проект підтримки регіонального співробітництва
Європейський Союз розпочинає Проект підтримки регіонального співробітництва країн Східного Партнерства, спрямованого на підтримку сталого транскордонного співробітництва між регіонами країн Східного Партнерства з метою розробки спільних рішень у відповідь на існуючі виклики в цих регіонах.

Завданнями проекту є: (і) створення сприяючого середовища для програм прикордонного співробітництва на кордонах між Білоруссю та Україною, Грузією та Вірменією, і Грузією та Азербайджаном, враховуючи специфіку кожного регіону; та (іі) посилення спроможності місцевих і регіональних органів влади та недержавних інституцій в згаданих вище прикордонних територіях розробляти і впроваджувати транскордонні проекти.
Східне Партнерство було започатковано 7 травня 2009 року з метою посилення відносин між Європейським Союзом та його східними партнерами. У рамках Східного Партнерства розглядаються низка важливих питань, таких як: посилення стратегічних відносин із східними сусідами ЄС, полегшення візового режиму; вільна торгівля; енергетична незалежність; регіональний мир та безпека. До країн Східного Партнерства належать Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова та Україна.
Складовою Східного Партнерства є співпраця між країнами-учасницями, в тому числі на рівні прикордонних регіонів. Транскордонне співробітництво - спільні дії, спрямовані на встановлення і поглиблення економічних, соціальних, науково-технічних, екологічних, культурних та інших відносин між територіальними громадами, їх представницькими органами, місцевими органами виконавчої влади України та територіальними громадами, відповідними органами влади інших держав у межах компетенції, визначеної їх національним законодавством.
Країни учасниці включають - Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Україна. З української сторони до обраних регіонів входять Волинська, Рівненська, житомирська та Чернігівська області та північні (Іванківський, Поліський, Макарівський, Бородянський, Вишгородський та Броварський) райони Київської області.
На даному етапі Проект визначає потреби органів місцевого самоврядування з тим, щоб посилити їх спроможність у підготовці та реалізації спільних україно-білоруських проектів.
Любов Паливода, експерт проекту
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.