Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 02:51:50

«Штучне блокування роботи міської ради для того щоб дестабілізувати ситуацію», – Ломако про втручання силових структур в роботу Чернігівради

20.08.2024   15:17Агенцiя

Передача обладнання військовим, виконання ремонтних робіт у місті та підготовка до зими, п’ять сотень земельних рішень. Це лише невелика частина питань, які мала розглянути сесія Чернігівської міської ради 16 серпня, але через відсутність кворуму не змогла цього зробити. Наслідки неприйнятих рішень аналізували сьогодні під час щотижневої загальноміської наради.

    – Силами окремих посадових осіб силових структур, в першу чергу, СБУ, військових адміністрацій, які утримуються за рахунок коштів платників податків, в тому числі, міста Чернігова, силами цих людей в погонах і чиновників, було недопущено проведення сесії міської ради.

    Це – абсурд, але це відбувається на третій рік великої війни в нашій країні. Цим ділкам немає більше чим займатися! У них була ідея-фікс уже півтора року – зірвати сесію. Ура, нарешті! Що вони цим досягли? Вони і самі не можуть пояснити, – говорить в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

Нагаємо, що 16 серпня заплановане засідання не відбулося. З 38 депутатів для участі в сесії зареєструвалося 22 осіб, але щойно вона розпочала свою роботу, як один із обранців покинув залу у супроводі представників ТЦК та СП, після чого продовжувати засідання стало неможливим через відсутність кворуму.

    – Я побачив репортаж на одному з телеканалів, де представників ТЦК чи не ТЦК, бо самі заплуталися в показах, у міську раду заводить представник СБУ. Не знаю, яка у нього посада, не знаю, який у нього статус… Мені депутати міської ради передавали, що цей же чоловік зранку, в день сесії, проводив з ними  розмови, в яких просив, переконував, інколи погрожував, на сесію не ходити, – каже Ломако.

Все, що відбувалося в процесі підготовки до засідання у вигляді тиску на депутатів зі сторони окремих представників силових структур та в день самого засідання із вилученням одного із обранців (який є викладачем в університеті і має відстрочку від призову) для проходження ВЛК аби сесія стала не правомочною, підверджує штучність причин через які вона не відбулася, говорить Олександр Ломако.

    – Дискредитувати законно обрану міську владу, для того, щоб підготуватися до виборів, –  висловлює думку в.о. міського голови Чернігова.

Через зовнішнє втручання в роботу органів місцевого самоврядування нерозглянутими залишаються 65 питань. Під час загальноміської наради 20 серпня розробниками рішень, які виносилися на розгляд сесії, було озвучено...

Які наслідки тягне за собою невчасне затвердження цих питань

ЗСУ залишається без підтримки
Традиційно, вже котру сесію поспіль, перші рішення Чернігівради стосувалися обладнання, придбаного для військових частин. 16 серпня захисникам мали передати чергову партію вартістю понад шість мільйонів гривень. Але через відсутність кворуму цього не змогли зробити.
    –  Передати від громади до військових частин має право тільки сесія. Немає іншого органу, який це може зробити. Багато досягли ці ділки? Конкретні військові частини не отримають від громади Чернігова конкретну допомогу, яка вже закуплена. Це ж на голову не налазить. Оця мета була у СБУ? , – прокоментував під час наради Ломако.

Відкладається ремонт інфекційного відділення
Сесія мала затвердити рішення, яке передбачало ремонт двоповерхового інфекційного корпусу за кошти державного бюджету.  Зазначимо, ці роботи не здійснювалися там жодного разу з моменту відкриття.
         – Виносили питання про надання дозволу на підписання договору з міністерством охорони здоров’я на передачу функцій замовника. Тобто, міністерство мало взяти на себе функцію розробника проєктно-кошторисної документації, визначення фірми, яка буде проводити роботи з реконструкції інфекційного корпусу, і, відповідно, оплачувати роботи, які там мають проводитися, – пояснює гендиректор міської лікарні №2 Владислав Кухар.

В.о. міського голови Чернігова називає це ще одним «серйозним досягненням СБУшників» – не дали відремонтувати за державні кошти інфекційне відділення, каже Ломако.

Посилення енергостійкості об'єктів КП «Чернігівводоканал»
Це комунальне підприємство активно працює з міжнародними організаціями для залучення коштів у питаннях відновлення пошкоджених під час бойових дій об'єктів водопостачання та забезпечення їх роботи від альтернативних джерел енергії.
Зокрема, КП розробило проєкт на встановлення п'яти сонячних станцій на своїх об'єктах, загальною потужністю майже 1 МВт, розповідає директор Сергій Малявко. На одному з них для виконання робіт треба прибрати нефункціонуючу атвозаправку.
    – Ми виносили на сесію рішення про списання автозаправної станції 70-го року на одному з цих об'єктів. На жаль, ми не можемо поки списати – немає рішення сесії. Є донорські кошти на будівництво електростанції на цьому об’єкті. Потужністю близько 100 кВт і близько 130 тисяч євро ми можемо отримати на будівництво, – каже  Малявко.


Моніторинг стану якості води у  річці Стрижень
КП «Чернігівводоканал» працює і над проєктом із моніторингу стану води в річці Стрижень, одне з рішень засідання 16 серпня стосувалося його реалізації, але також відкладається.
– Ми знайшли донора з ПРООН, який вже закупив обладнання майже на 400 тисяч євро, яке дозволяє моніторити стан річки Стрижень на предмет забруднення. Цей проєкт в подальшому дозволить нам отримувати грантові кошти на будівництво каналізаційних мереж та станцій в ореолі місцевих річок.
    Тобто, не є секретом, що більшість приватного сектора, який знаходиться в прибережній смузі р. Стрижень, не має каналізації. За допомогою впровадження цього проєкту ми змогли б отримувати великі грантові кошти на будівництво центральної каналізації в таких охоронних зонах біля річок, – розповів Малявко.

Бюджет втрачатиме надходження
Не змогла розглянути сесія і понад 500 земельних питань, половина з яких стосувалася продовження договорів оренди, що тягне за собою несплату податків у міський бюджет і відповідні втрати.

    – Якщо сумарно брати всі питання, то більше 510 питань громадян та підприємців. Наприклад, якщо у них є зруйноване майно, то вони не можуть отримати компенсацію, або поновлення договорів. Абсурдність ситуації в тому, що 200 суб’єктів господарювання, якщо ми не поновимо їм договори, перестануть сплачувати кошти до бюджету і ми не зможемо їм апелювати в суді, – пояснює начальник управління земельних ресурсів Василь Дмитренко.


Питання освіти
Від управління освіти виносилося питання, яким передбачався перерозподіл коштів, яких не вистачає на проведення щорічних медоглядів педагогічних працівників у зв’язку зі зростанням тарифів на ці послуги.
    – Неприйняття цього рішення не дасть можливість проведення надалі медичних оглядів, – говорить начальник управління освіти Василь Білогура.


Будівництво басейну на Масанах
    – Звернувся підприємець, показав, що має кошти для будівництва басейну на чотири доріжки. Виносили на сесію це земельне питання. Не буде поки басейну. Ну, з таким  підходом, його взагалі може не буде, – зазначає Олександр Ломако.
 

І ще десятки робочих питань від яких залежить функціонування міста та його відновлення так і не розглянула сесія

В.о. міського голови Чернігова дав доручення підготувати листи на керівництво країни, РНБО та СБУ, аби офіційно пояснити, які наслідки тягне за собою втручання окремих представників силових структур у роботу місцевого самоврядування. Та чим це загрожує прикордонному місту, в тому числі, в процесі підготоки до зими.

Пресслужба Чернігівської міьскої ради

 
 

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини