Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 11 грудня, 01:42:54

Чернігівці в Українській повстанській армії

07.02.2017   08:18Агенцiя

Під час Другої світової війни і повоєнний час Українська повстанська армія воювала за незалежність України проти усіх поневолювачів. В її лавах дослідниками встановлено 106 воїнів із Чернігівської області.

Саме стільки наших земляків виявлено дослідниками за останні роки, вказують Я.В. Коретчук, С.Д. Каспрук, В.В. Тимків, В.Ю. Гук, автори-упорядники книги «Вояки Української Повстанської Армії, родом з Наддніпрянської України» (Івано-Франківськ, 2015, 182 стор.).

Щоб зрозуміти внесок уродженців Чернігівщини у боротьбі соборницької УПА, покажемо це у порівнянні з іншими областями (без Західної України) – всього 571 осіб (ще 129 воїнів з Наддніпрянщини поки що не можна віднести до якоїсь конкретної області):

1) СУМСЬКА область – 127 осіб,

2) ЧЕРНІГІВСЬКА – 106 осіб,

3) Винницька – 53 особи,

4) Дніпропетровська – 49 осіб,

5) Київська – 39 осіб,

6) Полтавська – 39 осіб,

7) Житомирська – 34 особи,

8) Кіровоградська – 17 осіб,

9) Хмельницька – 17 осіб,

10) Черкаська – 17 осіб,

11) Харківська – 16 осіб,

12) Одеська – 15 осіб,

13) Донецька – 13 осіб,

14) Луганська – 13 осіб,

15) Запорізька – 9 осіб,

16) Миколаївська – 5 осіб,

17) Херсонська – 2 особи.

У 2017 році виповнюється 75 років з початку формування Української повстанської армії. Інформаційна кампанія стартує в річницю першого легального бою українських повстанців із нацистами. У ніч на 8 лютого 1943 року сотня Григорія Перегіняка — «Коробки» атакувала районний центр Володимирець Рівненської області, що перебував під контролем окупантів. Обставини цієї події, а також чому він був першим легальним боєм, можна буде дізнатися з окремої публікації Сергія Горобця.


Сергій Бутко, Український інститут національної пам’яті

Останні новини Чернігівщини

Уряд працює, щоб переспрямувати більше електроенергії для потреб побутових споживачів

Уряд працює, щоб переспрямувати більше електроенергії для потреб побутових споживачів 12:57

Триває підготовка низки рішень Уряду, щоб перерозподілити споживання електроенергії і спрямувати її для побутових споживачів.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:57

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

У Чернігові можна отримати послугу безкоштовного протезування за державною програмою 12:55

Безоплатна програма протезування доступна як для військових, так і для цивільних.

Напав та стріляв по цивільним – судитимуть військовослужбовця рф

Напав та стріляв по цивільним – судитимуть військовослужбовця рф 12:53

Прокурорами Козелецької окружної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направлено до суду обвинувальний акт стосовно військовослужбовця зс рф за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Ветеран поліції Чернігівщини Антон Душко виборов призові місця на мультиспортивних ветеранських змаганнях «ГАРТ» 09:36

Днями у столиці відбулися змагання, які об’єднали майже півтисячі ветеранів та ветеранок з усієї країни. Учасники змагалися в таких дисциплінах, як: баскетбол і регбі на кріслах колісних, волейбол сидячи, стрільба з лука, веслування на тренажері та плавання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини