Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 29 січня, 11:52:36

Чернігівщина у рейтингу соціально-економічного розвитку регіонів

17.12.2015   20:03Агенцiя

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України представило рейтингову оцінку соціально-економічного розвитку регіонів за січень-вересень поточного року.

Фахівці проаналізували шість напрямів життєдіяльності суспільства.
Відтак, Чернігівщина отримала 14-те місце у рейтингу фінансової самодостатності.

При оцінюванні враховувався темп зростання/зменшення податкового боргу підприємств, що перебувають у процедурах банкрутства. А також рівень доходів до місцевих бюджетів.

До слова, обласна скарбниця цьогоріч збагатилася на понад 42%. Середній показник по країні — майже 40%.

На щабель вище область знаходиться у рейтингу інвестиційного розвитку та зовнішньоекономічної співпраці.

Такий результат Чернігівщина отримала за підсумками зміни індексу капітальних інвестицій та сумою прямих іноземних вкладень. Останній показник цьогоріч знизився не лише у регіоні, а й у державі загалом. Пояснення цьому зрозуміле — антитерористична операція на сході країни не мотивує іноземних інвесторів.

18-ту позицію область посіла у рейтингу відновлювальної енергетики та енергоефективності. Сюди враховували показник оснащеності будинків побутовими приладами обліку теплової енергії, сумарну потужність котелень на альтернативних видах палива.

Оцінювали і частку домогосподарств та бюджетних установ, які уклали кредитні договори в рамках підтримки заходів з енергоефективності за рахунок державного бюджету (у тому числі співфінансування з місцевих бюджетів).

Економічна ефективність та ефективність ринку праці області отримали 19 позначку.

У першому до уваги брали індекс виробництва промислової та сільгосппродукції, а також обсяги її реалізації у розрахунку на одну особу.

Звернули увагу і на обсяги будівельних робіт та індекс споживчих цін.

Щодо ринку праці: розглядали рівень безробіття та зайнятості населення, індекс реальної заробітної плати та суму її заборгованості. Зауважили і про темпи зменшення заборгованості населення за послуги ЖКГ. У порівнянні з минулим роком сума боргу в області зменшилася на 20 %.

За рівнем розвитку інфраструктури Чернігівщина отримала 20-те місце.
Тут розглядали обсяг вантажообороту автомобільного та залізничного транспорту. Врахували і кількість прийнятого в експлуатацію житла. Останній показник в області зріс на понад 15%, порівняно з минулим роком.

Варто зазначити, що у поточному році в області здійснююється чимало масштабних реконструкцій бюджетних установ та інших об'єктів. Роботи виконуються за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та місцевих бюджетів.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська область: піротехніки ДСНС провели Всеукраїнський урок із мінної безпеки

Чернігівська область: піротехніки ДСНС провели Всеукраїнський урок із мінної безпеки 11:41

28 січня фахівці групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС України у Чернігівській області в онлайн-форматі провели урок із мінної безпеки для учнів та педагогів Чернігівської загальноосвітньої школи № 33.

Вирок суду військовослужбовцю-наркоділку: 2 роки дисбату з конфіскацією майна

Вирок суду військовослужбовцю-наркоділку: 2 роки дисбату з конфіскацією майна 11:37

За процесуального керівництва Дарницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону засуджено військовослужбовця, який займався незаконним збутом наркотичних речовин.

29 січня - День пам’яті Героїв Крут

29 січня - День пам’яті Героїв Крут 11:29

Ця історія досі викликає неоднозначні оцінки. І це відбувається як з боку суспільно - політичної свідомості обох держав, учасниць згаданої події, так і з боку суто історичного підходу вельми шанованих дослідників. календар

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області 16:12

З початку вакцинації станом на 28.01.2022 року в області щеплено всього 781 977 осіб.