43% жителів Чернігівської області вважають, що економіку країни з кризи виведе вітчизняний бізнес
Надії на іноземний бізнес покладають ще 39,5% опитаних. Такі дані були отримані в ході опитування, проведеного центром "Соціальний моніторинг" та Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка з 13 по 20 березня 2015 року.
![](/uploads/156-m.jpg)
Результати моніторингу показують, що протягом вже декількох років зберігається тенденція, коли більшість населення держави впевнена, що всі конструктивні сили в Україні є – так вважають 53% людей. За даними соціологів, довіра до українського бізнесу зросла в 2 рази у порівнянні з 2012 роком.
«Для нас повністю зрозуміло, чому зростає рівень довіри до бізнесу. В першу чергу, бізнес зайняв досить активну позицію в тій кризовій ситуації, яка склалася. Говорячи про український бізнес, люди говорять і про великий бізнес, і про можливість самостійно працювати в бізнесі», – зазначила в ході прес-конференції керівник Українського інституту соціальних досліджень Ольга Балакірєва.
Існуючі соціологічні дані за останні 20 років показують, що ставлення до приватного бізнесу, до приватних підприємців змінилося в позитивну сторону. «Люди зрозуміли, що це реальні робочі місця і реальний розвиток. Бізнес має потужну силу для зміни ситуації в економічній сфері, щоб створювати робочі місця, виплачувати заробітну плату, і що на нього можна сподіватися як на ту силу, яка повинна сприяти розвитку України на шляху модернізації», – додала Ольга Балакірєва.
За даними соціологів, більшість українців покладають великі надії на бізнес на тлі двократного падіння довіри до політичних партій. «До всіх політиків ставляться негативно. Є перманентна криза довіри, яка не дозволяє Україні розвиватися і отримати підтримку реформ, домогтися політичної єдності і рухатися в напрямку модернізації», –сказав Дмитро Дмитрук.
Соціологи вважають, що падіння довіри до політичних партій викликано тим, що немає реальних пропозицій і відповідей на вимоги по досягненню миру в Україні і рішень питання погіршення рівня життя людей.
У ході дослідження було опитано 2800 респондентів. Стандартні відхилення при достовірних 95 відсотках і співвідношенні змінних від 0,1:0,9 до 0,5:0,5 становлять 1,13 - 1,89 відсотка. Метод отримання інформації: індивідуальне інтерв'ю «віч-на-віч» за місцем проживання респондента. Рівень досягнення респондентів – 62%.
Вибіркова сукупність кожного опитування моніторингу становить не менше 2800 респондентів, репрезентативна за основними соціально-демографічними ознаками щодо дорослого населення України.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.