На Чернігівщині надходження до бюджетів зростають, суми отриманих пільг для платників – збільшуються
По Чернігівській області очікувані надходження і до загального фонду держбюджету, і до місцевого бюджету за поточний рік перевищать 1,6 млрд. грн. Дохідна частина Єдиного соціального фонду очікується понад 3 млрд. грн.
На бюджетні надходження суттєво впливають податкові пільги. Згідно до квартальної звітності за 9 місяців 2735 суб’єктів господарювання Чернігівщини отримали податкові пільги на суму 1 млрд. грн., з них до державного бюджету - 935 млн. грн. Половина цієї суми – 502 млн. грн. – отримали у сільськогосподарській галузі. Враховуючи особливості розвитку нашого регіону, сільгоспвиробники активно користуються спеціальним режимом оподаткування.
Також 192,5 млн. грн. пільг отримала переробна промисловість, 81,6 млн. грн. - оптова і роздрібна торгівля, 66,5 млн. грн. - транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність, 22 млн. грн. – охорона здоров’я і надання соціальної допомоги. Більше 5 млн. грн. припадає на діяльність громадських організацій, 2,6 млн. грн. - на функціонування бібліотек, архівів, музеїв тощо.
Якщо проаналізувати отримані пільги в розрізі податків, то їх переважна більшість припадає на ПДВ - 865 млн. грн. (86 %). Найбільші суми отримали такі підприємства Чернігівщини: ТОВ "Земля і воля" - 52 млн. грн., СТОВ "Дружба нова" - 31 млн. грн. та ПП "Агропрогрес" - 22 млн. грн.
На другому місці – пільги з податку на прибуток - 68 млн. грн. (7 %) . Найбільші суми в Управління ЖКГ - 9,7 млн. грн.
На третьому місці – пільги по платі за землю - 54,9 млн. грн.(5%). Тут лідирує "Остерська квартирно-експлуатаційна частина району" - 11,8 млн. грн.
Найменшу кількість пільг отримано по акцизному податку - 14 млн. грн. (1,4%).
Разом з тим загальна кількість пільговиків порівняно до 2012 року зменшилась на 22 відсотки, а сума отриманих податкових пільг цього року зросла порівняно до 2012 року на 13 відсотків, а до 2013 року – на 3,6 відсотка.
Останні новини Чернігівщини
Атака дронів на Чернігів: є влучання в адмінбудівлі та постраждалі 12:04
У центрі Чернігова зафіксовано влучання безпілотного літального апарата в адміністративну будівлю. Про це повідомляє міська військова адміністрація.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:59
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 7 пожеж.
Спробувати професію на практиці: як у Чернігові змінюють підхід до профорієнтації 09:07
У закладах освіти міста Чернігова триває національне пілотування системи профорієнтації, яке реалізовує швейцарсько-український проєкт DECIDE разом із Міністерством освіти і науки України за підтримки управління освіти Чернігівської міської ради.
14 квітня: цей день в Україні і світі 09:00
День 1511 Російська агресія - Day 1511 Russian aggression
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.