Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 липня, 04:42:00

Аналіз політичної ситуації в Чернігові станом на 20 січня

25.01.2012   13:25

Після прийняття Закону України про вибори народних депутатів 17 листопада рівень політичної активності в Чернігові та області підвищився. В ЗМІ та публічних заходах можна побачити як вже відомих політичних гравців, так і нові обличчя. Активно почали використовуватись соціальні мережі, де політики розповідають про свої успіхи, презентують свої переконання.

Очевидно, що для того, щоб пройти в парламент потрібно буде домовлятися з Партією Регіонів.

Наразі головним питанням залишаються межі майбутніх округів. Ймовірно, що Чернігів буде поділений на чисто Чернігівський округ та частина Чернігова + Чернігівський і Ріпкинський райони.

Для чернігівського електорату характерні тенденції залежності від всеукраїнських подій, наростання невдоволення владою.

Політичні партії

За даними соціологічного опитування Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень:

Підтримка політичних партій в Чернігові:

Батьківщина – 17.2%

Партія Регіонів – 14.5%

КПУ – 7.5%

Фронт Змін – 6.2%

Удар – 4.4%

Сильна Україна – 2.6%

Громадянська позиція – 2.2%

Радикальна партія – 1.9%

Свобода – 1.8%

На політичні погляди чернігівців щодо політичних партій впливають загальноукраїнські події та тенденції. Місцеві осередки партій малоактивні. Змішана система призвела до того, що наразі політичні діячі намагаються в першу чергу дбати про свій імідж, а не партії.

Партія Регіонів наразі будує свій піар за рахунок адмінресурсу: на базі державних проектів і успіхах поточної роботи. Система у ПР виглядає доволі злагоджено, чого не можна сказати про Батьківщину. Діяльність політичного осередку Батьківщини малопомітна. Очевидно, що всередині осередку нема згоди. Існує група Дубіля, яка взагалі зараз віддалилася від партії, група Лебідь-Кухар та э підстави говорити про групу Кодоли.

Повний хаос відбувається у таборі Фронту Змін. Депутати міської ради від ФЗ були виключені з партії і діють наразі самі по собі. Про діяльність осередку на міському рівні нічого не чутно. Обласний осередок хоч і очолює Ігор Романенко, його ресурсів, авторитету і домовленостей не вистачає, для того, щоб згуртувати навколо себе людей і проводити ефективну політичну діяльність.

Удар також не має єдності. Всі три депутати міської ради від Удару: Аверченко, Іванов і Тарасовець намагаються побудувати власний імідж, використовуючи бренд партії.

Мажоритарка:

За даними соціологічного опитування Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень підтримка ймовірних мажоритарників в Чернігові:

Соколов Олександр – 19.26%

Дубіль Валерій – 13.6%

Лещенко Володимир – 4.6%

Тарасовець Юрій – 3.3%

Андрос Сергій – 2.7%

Атрошенко Владислав – 1.6%

Мельник Олександр – 1.4%

Оксана Тунік-Фриз – 1.4%

Олександр Соколов вже довгий час є лідером електоральних вподобань і якщо піде на парламентські вибори – перемогти його буде майже не можливо, але сам Соколов неодноразово заявляв, що на вибори 2012 не піде. Проте виключати його з рахунків не варто, тому, що крім Соколова у ПР наразі немає кандидатів, які б могли виграти по Чернігову.

Валерій Дубіль має досить серйозну підтримку в Чернігові, напрацьовану за роки піару. Після невеликої перерви Дубіль з*явився з привітаннями з новорічними святами на сторінках ЗМІ та розповсюдження свого депутатського вісника “в кожну скриньку”. Проте вірогідно, що на цього політичного гравця будуть тиснути + наразі у Дубіля незрозумілі відносини як з всеукраїнською, так і з місцевою Батьківщиною. Можливий варіант, коли Дубіль не буде брати участі у виборах і натомість отримає гарантії щодо збереження свого бізнесу та інтересів.

Володимир Лещенко – є просто фігурою КПУ. Стабільний електорат, але замалий для того, щоб мати шанс виграти мажоритарку.

Як вже було зазначено Всі три депутати міської ради від Удару: Аверченко, Іванов і Тарасовець намагаються побудувати власний імідж, використовуючи бренд партії. Тарасовець веде медійну та політичну активність ще з початку 2011 року, все більшою стає активність Сергія Аверченка, який бере участь у різних заходах та з’являється в медіа.

Активно діє народний депутат від Партії Регіонів Сергій Андрос, який постійно з’являється в медіа, працює у громадській приймальні, бере участь у публічних заходах. За умови, якщо Соколов і Дубіль не будуть брати участь у виборах 2012 – Сергій Андрос має всі шанси перемогти. Активно піаряться також й інші масцеві регіонали: Олександр Шкурат та Ігор Москаленко.

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігова затримала чоловіка за намагання зґвалтувати малолітню дівчинку

Поліція Чернігова затримала чоловіка за намагання зґвалтувати малолітню дівчинку 18:30

Співробітники Чернігівського районного управління поліції затримали 54- річного чоловіка, який заманив до себе додому 13-річну дівчинку, погрожував їй, бив та намагався зґвалтувати. Поліцейські помістили чоловіка до ізолятора тимчасового тримання.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 901 особу

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 901 особу 18:19

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 29 липня в області щеплено першою та другою дозою 143 255 людей.

На Чернігівщині у липні дорожніми роботами охоплено 10 ділянок траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка

На Чернігівщині у липні дорожніми роботами охоплено 10 ділянок траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка 16:20

Це відрізок дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка поблизу села Манжосвіка, що під Прилуками.

На вулиці Хлібопекарській вкладають асфальтобетонне покриття

На вулиці Хлібопекарській вкладають асфальтобетонне покриття 13:54

У Чернігові на вулиці Хлібопекарській 28 липня працівники підрядної організації "ШБУ-14" завершували поточний середній ремонт дороги - вкладали верхній шар асфальтобетонного покриття.

Підсумки роботи транспорту Чернігівської області в січні–червні 2021 року

Підсумки роботи транспорту Чернігівської області в січні–червні 2021 року 13:31

У січні–червні 2021р. вантажообіг підприємств транспорту становив 521 млн.ткм, що на 8% більше від обсягу січня–червня 2020р.