Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 жовтня, 18:25:35

Аналіз політичної ситуації в Чернігові станом на 20 січня

25.01.2012   13:25

Після прийняття Закону України про вибори народних депутатів 17 листопада рівень політичної активності в Чернігові та області підвищився. В ЗМІ та публічних заходах можна побачити як вже відомих політичних гравців, так і нові обличчя. Активно почали використовуватись соціальні мережі, де політики розповідають про свої успіхи, презентують свої переконання.

Очевидно, що для того, щоб пройти в парламент потрібно буде домовлятися з Партією Регіонів.

Наразі головним питанням залишаються межі майбутніх округів. Ймовірно, що Чернігів буде поділений на чисто Чернігівський округ та частина Чернігова + Чернігівський і Ріпкинський райони.

Для чернігівського електорату характерні тенденції залежності від всеукраїнських подій, наростання невдоволення владою.

Політичні партії

За даними соціологічного опитування Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень:

Підтримка політичних партій в Чернігові:

Батьківщина – 17.2%

Партія Регіонів – 14.5%

КПУ – 7.5%

Фронт Змін – 6.2%

Удар – 4.4%

Сильна Україна – 2.6%

Громадянська позиція – 2.2%

Радикальна партія – 1.9%

Свобода – 1.8%

На політичні погляди чернігівців щодо політичних партій впливають загальноукраїнські події та тенденції. Місцеві осередки партій малоактивні. Змішана система призвела до того, що наразі політичні діячі намагаються в першу чергу дбати про свій імідж, а не партії.

Партія Регіонів наразі будує свій піар за рахунок адмінресурсу: на базі державних проектів і успіхах поточної роботи. Система у ПР виглядає доволі злагоджено, чого не можна сказати про Батьківщину. Діяльність політичного осередку Батьківщини малопомітна. Очевидно, що всередині осередку нема згоди. Існує група Дубіля, яка взагалі зараз віддалилася від партії, група Лебідь-Кухар та э підстави говорити про групу Кодоли.

Повний хаос відбувається у таборі Фронту Змін. Депутати міської ради від ФЗ були виключені з партії і діють наразі самі по собі. Про діяльність осередку на міському рівні нічого не чутно. Обласний осередок хоч і очолює Ігор Романенко, його ресурсів, авторитету і домовленостей не вистачає, для того, щоб згуртувати навколо себе людей і проводити ефективну політичну діяльність.

Удар також не має єдності. Всі три депутати міської ради від Удару: Аверченко, Іванов і Тарасовець намагаються побудувати власний імідж, використовуючи бренд партії.

Мажоритарка:

За даними соціологічного опитування Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень підтримка ймовірних мажоритарників в Чернігові:

Соколов Олександр – 19.26%

Дубіль Валерій – 13.6%

Лещенко Володимир – 4.6%

Тарасовець Юрій – 3.3%

Андрос Сергій – 2.7%

Атрошенко Владислав – 1.6%

Мельник Олександр – 1.4%

Оксана Тунік-Фриз – 1.4%

Олександр Соколов вже довгий час є лідером електоральних вподобань і якщо піде на парламентські вибори – перемогти його буде майже не можливо, але сам Соколов неодноразово заявляв, що на вибори 2012 не піде. Проте виключати його з рахунків не варто, тому, що крім Соколова у ПР наразі немає кандидатів, які б могли виграти по Чернігову.

Валерій Дубіль має досить серйозну підтримку в Чернігові, напрацьовану за роки піару. Після невеликої перерви Дубіль з*явився з привітаннями з новорічними святами на сторінках ЗМІ та розповсюдження свого депутатського вісника “в кожну скриньку”. Проте вірогідно, що на цього політичного гравця будуть тиснути + наразі у Дубіля незрозумілі відносини як з всеукраїнською, так і з місцевою Батьківщиною. Можливий варіант, коли Дубіль не буде брати участі у виборах і натомість отримає гарантії щодо збереження свого бізнесу та інтересів.

Володимир Лещенко – є просто фігурою КПУ. Стабільний електорат, але замалий для того, щоб мати шанс виграти мажоритарку.

Як вже було зазначено Всі три депутати міської ради від Удару: Аверченко, Іванов і Тарасовець намагаються побудувати власний імідж, використовуючи бренд партії. Тарасовець веде медійну та політичну активність ще з початку 2011 року, все більшою стає активність Сергія Аверченка, який бере участь у різних заходах та з’являється в медіа.

Активно діє народний депутат від Партії Регіонів Сергій Андрос, який постійно з’являється в медіа, працює у громадській приймальні, бере участь у публічних заходах. За умови, якщо Соколов і Дубіль не будуть брати участь у виборах 2012 – Сергій Андрос має всі шанси перемогти. Активно піаряться також й інші масцеві регіонали: Олександр Шкурат та Ігор Москаленко.

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.