Тренінг "Захист прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства. Міжнародні та національні стандарти" провели у Чернігові
13 серпня, за підтримки громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини», було проведено тренінг для працівників системи безоплатної правової допомоги Чернігівщини на тему: "Захист прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства. Міжнародні та національні стандарти".

Метою тренінгу було посилення обізнаності фахівців центрів з питань міжнародних стандартів та національних правових аспектів захисту прав, надання безоплатної правової допомоги та доступу до судових послуг для шукачів притулку та осіб без громадянства.
З вступним словом виступила директор Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Ірина Протченко. Вона звернула увагу на те, що з 18 жовтня вступають в силу зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», згідно з якими коло суб’єктів, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу розширюється особами, що звернулись з заявою про визнання її особою без громадянства до остаточного прийняття рішення за заявою.
Тренером заходу виступив Остап Тимчій – адвокат, експерт з міжнародного права.
Під час тренінгу присутнім було детально роз’яснено процедуру визначення статусу біженця за Конвенцією про статус біженця та Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового чи тимчасового захисту». Обговорили процес надання правового захисту особам без громадянства відповідно до міжнародних норм та законодавства України з наведенням прикладів з судової практики.
Окремим блоком було виділено питання надання безоплатної вторинної правової допомоги шукачам притулку у процедурі визначення статусу біженця чи особи, яка потребує додаткового захисту, що перебуває в пункті тимчасового перебування іноземців. Своїм досвідом з цього питання поділився Володимир Бобруйко, директор Чернігівського місцевого центру з надання БВПД. Він розповів про те, як відбувається надання правової допомоги особам, що поміщені до Чернігівського пункту тимчасового перебування, а також про співпрацю з Державної міграційною службою України та прикордонниками.
Окрім цього, було розглянуто порядок оскарження рішень Державної міграційної служби України про відмову у прийнятті заяви шукача притулку, оформленні документів для її розгляду у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. Також, обговорили практику Європейського суду з прав людини щодо розгляду справ про порушення прав шукачів притулку чи осіб без громадянства.
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.