Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 квітня, 22:22:05

Закордонний досвід та вітчизняні надбання у підготовці військових професіоналів

11.11.2019   08:39Агенцiя

Нині підготовці підрозділів спеціального призначення у Збройних Силах України приділяють дедалі більше уваги. Адже саме спецпризначенці виконують надзвичайно важливі сьогодні завдання щодо боротьби з диверсійними групами, тероризмом, антидиверсійної діяльності, супроводження та охорони іноземних делегацій тощо.

–  Крайній раз я навчався на курсах "Застосування сили" та підвищував свій фах разом з канадськими військовими. У них є чому вчитись, зокрема,  манері викладання. Вони дуже детально пояснюють кожний відпрацьований елемент в бойовій підготовці, – зазначив спецпризначенець Леонід.

Поряд з основними навичками, якими повинен володіти військовослужбовець спеціального призначення є ще і специфічні, зокрема знання топографії та військової медицини, подолання водної перешкоди, саперна справа, штурм будівель у складі  підрозділу, парашутне десантування в повному екіпіруванні з бойовим спорядженням та багато іншого.

За кордоном під час підготовки військових «спеців» особливу увагу акцентують на бойовій підготовці за специфікою підрозділу.
–  В більшості розвинутих країн молодий солдат, який прослужив 2-3 роки, обов’язково направляється на навчання для підвищення кваліфікації. Пізніше, після присвоєння чергового військового звання, він навчається в іншому навчальному закладі, щоб підтвердити набутий фах,  і так до самої пенсії, якщо він хоче професійно зростати, – розповів спецпризначенець Леонід.
Поряд з цим, у наших військовослужбовців є величезний досвід ведення гібридної війни з Росією і це є підґрунтям для формування практично навчених «елітних» підрозділів в українській армії. Як литовські, так і канадські військові бажають вивчати саме наш бойовий досвід для використання його у підготовці своїх професіоналів.

Водночас підготовка спецпризначенців неможлива без потужної нормативно-правової бази.
–  За кордоном, щоб змінити щось в бойовій підготовці треба лише внести обґрунтовану  пропозицію. У нас це зробити досить важко. Щоб внести будь-яку новацію в нормативні документи, спочатку треба зробити певні коригування, а потім і погодити у багатьох посадових осіб. У мене була ситуація, коли я на курсах запропонував дещо змінити в практиці з бойової підготовки військовим з іншої країни, вони цім зацікавилися і цього ж дня їх керівництво внесло ці корективи в свої документи з бойової підготовки, – підкреслив спецпризначенець Леонід.
 
Тож поки точаться різні дискусії, яка підготовка потрібна військовим «спецам»  в українському війську, треба все ж таки взяти за основу набутий досвід військовими на Сході України та додати до цього кращі елементи з закордонного досвіду, не забуваючи, звичайно, і про оперативність внесених змін.

Ігор Березинський, спеціальний кореспондент (м.Чернігів) Інформагентства МО України «АрміяInform»

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини