Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 01:09:12

Проектні заявки, креативні ідеї та нові знання – результат освітнього проекту "Академія громадського активіста"

20.08.2018   16:45Агенцiя

Протягом шести місяців активісти Корюківської, Менської та Холминської об’єднаних територіальних громад вчилися бути справжніми лідерами та працювати у команді.

Це стало можливим завдяки реалізації освітнього проекту «Академія громадського активіста», який реалізовувався Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, спільно з Корюківською молодіжною організацією «Альтернатива» та Корюківською міською радою.

Останній навчальний модуль в рамках проекту був присвячений проектному менеджменту. І учасники два дні поспіль не лише вчилися писати проекти, а і одразу заповнювали реальні проектні заявки, проводили дискусії та обговорення, виправляли помилки та додавали креативу.

Як зазначила Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, останній, шостий модуль Академії присвятили проектній діяльності через те, що це дуже важлива форма діяльності для будь-якої громадської організації, для будь-якого активіста. «Вміння писати проекти допомагає реалізувати свої ідеї і приносити користь громаді, в якій ви прагнете себе знайти», - сказала вона.

Протягом  двох днів 16 - 17 серпня із слухачами Академії, а це майже 20 осіб, працювали експерти з великим досвідом реалізації проектів. Вони познайомили учасників зі структурою проектної заявки, розповіли як сформулювати назву, визначити мету, як презентувати проект, де знайти кошти і як переконати донорів підтримати ідею.

Учасники освітнього проекту були поділені на п’ять груп, кожна з яких підготувала свій проект і презентувала його на тренінгу. В основному молодь пропонувала ідеї по створенню освітніх просторів, відпочинкової зони з елементами інклюзії, проведенню фестивалів та майстер класів. Разом із експертами Чернігівського ЦРМС ці проектні ініціативи будуть доопрацьовані і подані на конкурси.

«Наша «Академія громадського активіста» завершує свою роботу тренінгом з проектного менеджменту. Про всі унікальні можливості та тонкощі проектної роботи - від ідеї до успішного проекту протягом двох днів розповідали професійні експерти Центру. Важко усвідомлювати, що проект завершився, але співпраця триватиме і надалі. І практичним результатом піврічного навчання будуть проекти подані до 1 вересня», - зазначив Володимир Онищук, голова ГО «Альтернатива».

На думку учасника проекту Дмитра Карпенка: «Вміти писати проекти – це дуже корисно. Адже це допоможе залучити кошти на реалізацію ідеї або ініціативи, яка зробить життя у твоєму місті кращим та цікавішим. Звичайно, що решта тренінгів не пройшла даремно, адже кожен з них додавав щось до саморозвитку та чомусь вчив».

«Знання - то скарб. І прагнути до такого багатства має кожен з нас, - зазначив Андрій Барабаш, учасник проекту. - Тоді більше буде щирих посмішок, добрих людей, гарних вчинків. Тоді життя стане яскравішим не тільки Ваше, а і оточуючих Вас людей. Я дякую за той скарб, той багаж знань, що їх отримав в «АКАДЕМІЇ ГРОМАДСЬКОГО АКТИВІСТА».

Освітній проект «Академія громадського активіста» є спільною ініціативою Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, ГО «Альтернатива» та Корюківської міської ради. Як зазначали організатори, основна мета «Академії громадського активіста» - згуртувати активну молодь громади та навчити діяти, змінювати та будувати новий світ. Протягом шести місяців учасники проекту вчилися роботі в команді, бути лідерами, впливати на владу та проводити лобістські кампанії, ораторському мистецтву та критичному мисленню.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.