Чернігівщина напрацьовує стратегію розвитку малого та середнього бізнесу
Як підвищити конкурентоспроможність та розвинути мережу підтримки малого та середнього підприємництва (МСП) говорили учасники четвертого Модуля «Програми з розробки та реалізації регіональних стратегічних документів, спрямованих на розвиток малого та середнього підприємництва», що реалізується у співпраці із проектом FORBIZ в рамках ініціативи EU4BUSINESS.
Наразі вже розпочався другий етап реалізації проекту FORBIZ, тобто робочі групи перейшли до розробки Планів заходів з реалізації документів, формування проектів та програм з розвитку МСП.
Нагадаємо, Чернігівську область було обрано для пілотування процесу формування та реалізації ефективної політики розвитку МСП, аби напрацювати єдині рекомендації для всіх регіонів України. Такий підхід, за переконанням профільних експертів, забезпечить узгодження регіональних та місцевих політик щодо МСП з кращими міжнародними практиками, а також з прийнятою Кабміном у травні минулого року національною Стратегією розвитку малого та середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року.
Координатори робочих груп (представники органів влади та бізнес-спільноти), створених на рівні Чернігівської області, міст Чернігова та Ніжина, представили сьогодні стратегічні пріоритети та перелік завдань — потенційно можливих сфер реалізації проектів, а також карти стейкхолдерів, тобто зацікавлених сторін. Долучилася до роботи місцевий координатор Програми Світлана Полторацька — заступник директора Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА.
Богдана Александрова-Ефе, старший консультант з питань політики МСП, FORBIZ (EU4Business): «Загалом програми фокусуватимуться на підтримці МСП в експорті та інтернаціоналізації бізнесу, доступі до фінансів, розвитку інновацій, запуску старт-апів тощо. Вже зараз маємо думати, як відбуватиметься реалізація запланованого. Не слід забувати про суб’єктів, які є невід’ємною частиною процесу. Якщо є ключові стейкхолдери, котрі не бажають долучатися до реалізації стратегії, потрібно продумати, як донести важливість запропонованих змін, навчитися комунікувати з ними».
Довідково. Проект технічної допомоги EU4Business|FORBIZ фінансується ЄC та впроваджується консорціумом GFA. Проект надає технічну підтримку Міністерству економічного розвитку і торгівлі України у галузі регуляторної політики та політики МСП. Його основна мета — створення сприятливого середовища для розвитку підприємництва, зокрема для представників малого і середнього бізнесу.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06
Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.
Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04
Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.
Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54
З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.
29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression