Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 13:48:31

В Чернігові підбили підсумки проекту «Громадянський діалог - співпраця органів самоврядування об’єднаних територіальних громад задля розвитку»

13.11.2017   10:09Агенцiя

Проект реалізовано Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень спільно з Асоціацією «Центр Європейської Співпраці» Республіки Польща.

Проект було  співфінансовано з коштів Програми «Підтримки демократії», фінансованого в рамках польської програми співпраці для розвитку Міністерства Справ Закордонних Республіки Польща.

Учасниками проекту стали двадцять чотири представники дванадцяти об’єднаних громад з Чернігівського та Херсонського регіонів. Велико Копанівська, Кочубеївська, Виноградівська, Григорівська, Зеленопідська, Асканія-Нова, Мринська, Деснянська, Менська, Іванівська, Остерська, Лосинівська, кожну з дванадцяти обраних громад презентували по двоє учасників.

Протягом семи місяців організаторами проекту було заплановано та реалізовано два триденних семінари, та вебінар для учасників проекту. Метою семінарів було передача  сучасних знань про механізми функціонування та  розвитку територіальних одиниць, а також  методи і техніки  управління ними в умовах динамічних соціально-економічних змін у країні і у  світі, який проходить процеси глобалізації.

Семінари сприяли формуванню навичок та забезпечили надання експертної підтримки об’єднаним українським громадам у сфері нових і розширених повноважень органів місцевої влади, зокрема у сфері управління освітою, охороною здоров’я та фінансами. Під керівництвом експертів проекту учасники отримували знання та відразу ж застосовували їх на практиці, виконуючі домашнє завдання.

Представники громад здобули знання у сфері партиципаторного управління, зокрема сектором публічних послуг, співпраці із місцевими зацікавленими сторонами та іншими органами самоврядування, а також делегування завдань неурядовим організаціям. На основі донесених під час семінарів знань, інструментів і методів роботи учасники  працювали над розробкою планів управління і розвитку своїх громад.

Під час роботи на платформі вебінару, учасники опрацьовували завдання направлені на розширення компетенцій та вміння аналізувати ситуацію в громаді, оцінювати важливість впровадження тих чи інших змін, та проведення SWOT аналізу, та  подальшого написання Плану соціально-економічного розвитку громади, що ї було кінцевою ціллю проекту.

Підсумковою частиною проекту була поїздка до Польщі, яка мала на меті обмін досвідом, знайомство з успішними практиками сусідів, та налагодження стосунків, для можливої подальшої співпраці.

Під час візиту учасники ознайомились з функціонуванням та управлінням в медичній галузі гміни Стшелін, з роботою комунального підприємства з водопостачання, водовідведення міста Дзержуньов, з роботою громадського сектора міста Вроцлав, та залучення громади у вирішення проблемних питань, які заважають розвитку міста.

Кожна громада-учасниця отримала свій План соціально-економічного розвитку громади, який слугуватиме розвитку громади, а досвід отриманий під час спільної роботи допоможе віднайти найкращі практики.

Результати проекту стануть у нагоді не тільки безпосереднім учасникам проекту, а й учасникам підсумкової зустрічі, представникам новостворених громад, в яких вибори відбулись 29 жовтня, та перед якими повстало завдання працювати задля розвитку власної громади.

 


 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини