Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 08:03:39

Вчителі – в авангарді реформ і заслуговують гідної оплати праці

18.01.2017   08:34Агенцiя

На цьому в Чернігові наголосила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Урядовець супроводжувала Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана під час робочого візиту. У рамках поїздки вона зустрілася з освітянами Чернігівщини.

У заході, який відбувся в будинку засідань обласної ради, взяли участь народний депутат України Олександр Кодола, в.о. директора Інституту модернізації змісту освіти Володимир Ткаченко, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Микола Конопацький.

Лілія Гриневич розповіла учасникам зустрічі про основні вектори реформування галузі, впровадження 12-річної навчальної системи, нові методи викладання і подачі матеріалу, перспективи професійно-технічної освіти та наголосила, що запропоновані зміни покликані розвантажити навчальні програми, осучаснити процес навчання із користю для дітей.

За словами урядовця, вчителі – основні провідники реформ і заслуговують гідної оплати праці. Тому важливо законодавчо зафіксувати підвищення соціального статусу. Міністр роз'яснила процедуру підвищення заробітних плат і поетапне просування по тарифній сітці.

У ході діалогу, що відбувся у форматі «відкритий мікрофон», мова йшла про оновлений зміст навчальних програм загальноосвітньої школи. Зокрема, торкнулися змін в початковій школі, які дозволяють дітям не втрачати інтерес до навчання, але здобувати компетентність і досягти тих результатів, які необхідно мати після закінчення початкових класів, а згодом стати конкурентоспроможними. Лілія Гриневич цікавилася, чи надійшла в область Хрестоматія сучасної дитячої літератури для 1-4 класів, до якої включені твори українських авторів, які активно пишуть і чиї книжки нині добре продаються в книгарнях.

Серед актуальних питань, які порушили освітяни області, - розробка заходів щодо впровадження концепції нової школи, закупівля обладнання для шкільних кабінетів хімії та фізики, охоплення підростаючого покоління позашкільною освітою, сертифікація вчителів, яка, за словами Міністра, буде добровільною, а нинішній рік - роком розробки й апробації сертифікації.

Освітяни краю цікавилися розподілом освітніх субвенцій, інтеграцією шкільних предметів та синхронізацією навчальних програм.

Педагогічні працівники Придесення мали можливість поставити низку інших запитання, на які Лілія Гриневич надала вичерпні відповіді.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.