Місто Прилуки як центр об`єднаної територіальної громади
Семінар в Прилуках «Засади та основні напрями реформування територіальної організації влади та децентралізації фінансів» став двадцять третім із серії подібних навчальних заходів, що проводяться в області, починаючи з січня поточного року. В ньому взяли участь депутати Прилуцької міської ради, працівники виконкому, заняття відкрив міський голова Дмитро Барнаш.

Розглядався перебіг територіальної реформи в Україні, проблеми, які вона має вирішити, вже ухвалені рішення та такі, що обговорюються. Зокрема, йшлося про принципові відмінності між нинішніми територіальними громадами та об`єднаними, існуючими районами та тими що плануються – стосовно обсягів їхніх повановажень та фінансового забезпечення.
Прилуччани, зокрема, поставили такі питання: «Чи місто Прилуки об`єднуватметься з навколишніми селами, чи існуватиме як тепер – окремо?», «Скільки буде районів в області та чому?», «Хто розпоряджатиметься землею в межах об`єднаної територіальної громади?», «Може відкласти реформу до кращих часів?», «Чому так швидко треба подавати пропозиції до перспективного плану?», «В чому добровільність об`єднання?», «Чому для міст обласного значення зменшили відсоток податку на доходи фізичних осіб?», «Який сенс в об`єднанні територіальних громад, якщо коштів все одно більше не стане?», «Що буде з існуючою мережею бюжетних закладів?», «Хто обиратиме майбутнього голову та депутатів об`єднаної територіальної громади?», «Скільки посадових осіб працюватиме в майбутньому виконкомі територіальної громади? Чи існують якісь нормативи?».
Заняття проводили директор Чернігівського центру підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко та керівник Офісу реформ у Чернігівській області Ярослав Жиденко.
Останні новини Чернігівщини

У Ічні Прилуцького району поліцейські під час санкціонованого обшуку вилучили у чоловіка набої 11:19
Співробітники Ічнянського відділення Прилуцького районного відділу поліції відкрили кримінальне провадження за фактом незаконного зберігання місцевим мешканцем майже 400 набоїв до автоматичної зброї. Зловмиснику загрожує до семи років позбавлення волі.

Безбар'єрність в дії: на Чернігівщині для 72 громадян з інвалідністю облаштовано робочі місця 11:17
Серед них - наш захисник Роман Тронь з с. Парафіївки Прилуцького району, якого працевлаштовано охоронником на ПрАТ «Кремінь». Підприємство займається вирощуванням зернових, бобових і насіння олійних культур. Завдяки участі у програмі кошти на придбання телевізійної системи, офісного стола та крісла для роботи охоронника роботодавцю компенсувала служба зайнятості.

Викрито жінку, яка передавала ворогу дані про воєнні об’єкти та допомогла у спостереженні за залізницею 11:12
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жительці міста Ніжин у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

За позовом Новгород-Сіверської окружної прокуратури забезпечено збереження лісових насаджень 11:08
На органи місцевого самоврядування покладається обов’язок віднесення самосійних лісів до самозалісених ділянок та їх використання виключно за цільовим призначенням, з метою недопущення їх знищення (вирубування). Відповідну роботу з цих питань проводять працівники територіальних управлінь Держлісагентства України у взаємодії з відповідними органами місцевого самоврядування, що за рішеннями сесії передають самозаліснені ділянки спеціалізованим лісогосподарським підприємствам.
Освітні можливості для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни пропонує служба зайнятості... 11:05
Йдеться про безоплатне професійне навчання в рамках експериментального проєкту. І торік такою можливістю скористалися 7 мешканців області: вчилися на електромонтера, електрозварника, верстатника деревообробних верстатів.