Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 травня, 22:35:51

Конвенція ООН про права інвалідів - дієвий інструмент захисту прав

26.12.2014   16:17

«Як ефективно здійснювати моніторинг реалізації Конвенції про права інвалідів та проводити адвокаційні кампанії для впливу на владу і середовище, у якому ми живемо?» - ці актуальні питання розглядались на тренінгу «Просування Конвенції про права інвалідів через моніторинг та кампанії адвокасі», що відбувся 25 грудня в м. Прилуки.

Метою заходу було підвищення рівня обізнаності про свої права і можливості представників інвалідських організацій Чернігівщини.Конвенція впроваджує гасло: всі різні – але всі рівні – і гарантує, що особи з інвалідністю мають користуватися тими самими правами, що і всі інші люди. Для повної реалізації статей Конвенції необхідно працювати у напрямку політик та програм, що перенесуть положення Конвенції на практику та посилювати професійний рівень організацій інвалідів – знати і вміти захищати свої права – зазначив Олександр Підгорний, керівник Чернігівського Центру Прав Людини.

Учасники вчились проводити громадський моніторинг, адже він є одним з найважливіших інструментів відстоювання громадянами своїх інтересів, їх участі в процесі прийняття рішень та можливості впливати на владу. Досвід роботи з НУО та органами влади показав, що результати громадського моніторингу могли б мати більший вплив, якби були дотримані основні правила його проведення. До того ж, часто, проведення моніторингу закінчується розробкою рекомендацій і написанням звіту, замість того, щоб використовувати їх для змін законодавства та існуючих "правил гри", встановленими чиновниками. Тому отриманні знання дозволять його учасникам розробляти і проводити громадські моніторинги, результати якого будуть надійними, об'єктивними і сприятимуть суспільним змінам.
Дмитро Шерембей, керівник БФ «Пацієнти України», розповідаючи про підходи до проведення кампаній громадянського представництва, крім основ їх підготовки, детально зупинився також і на існуючих проблемних аспектах та шляхах їх запобігання.

Значну увагу було приділено розробці плану адвокасі - кампанії як одному з її ключових компонентів та врахуванню всіх зовнішніх чинників при її проведенні. Спільними зусиллями учасники розробили план дій по впровадженню безбар’єрного доступу до публічних приміщень та облаштування пішохідних переходів звуковими сигналами.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 87 нових випадків COVID-19

Виявлено 87 нових випадків COVID-19 20:58

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 13 травня в області зафіксовано 87 нових випадків COVID-19.

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА 15:15

За розрахунками Держстату, показник рівня інфляції у квітні 2021 р. в області становив 100,9%, в Україні – 100,7%.

Про харчову безпеку у школах і дитсадках йшлося під час вебінару

Про харчову безпеку у школах і дитсадках йшлося під час вебінару 15:00

11 травня відбувся черговий онлайн-семінар за програмою «Система НАССР для навчальних закладів», ініційований громадською організацією «Ресторанна гільдія» за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Торгово-промислової палати, Аграрного союзу України та компанії «Profi club».

До 200 годин  громадських робіт засуджено чоловіка, який побив п’ятирічну дитину

До 200 годин громадських робіт засуджено чоловіка, який побив п’ятирічну дитину 14:41

Ювенальним прокурором Козелецької окружної прокуратури забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні про завдання тілесних ушкоджень малолітній дитині (ч. 1 ст. 125 КК України).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 5 пожеж

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 5 пожеж 14:29

За минулу добу на Чернігівщині виникло 5 пожеж, 3 з яких в природних екологічних системах, 2 у приватному житловому секторі громадян.