Сучасний фахівець на ринку праці
Ким і яким він має бути? Це питання обговорили учасники “круглого столу”, що відбувся днями на базі Чернігівського державного інституту економіки і управління. Участь у заході взяли освітяни, представники Чернігівської облдержадміністрації, служби зайнятості та роботодавці.

З тенденціями сучасного ринку праці та проблемами працевлаштування молоді присутніх ознайомив заступник директора Чернігівського ОЦЗ Максим Торжевський. Зокрема він зазначив, що молодь, особливо віком до 24 років, є на ринку праці найвразливішою частиною населення. З одного боку молодий вік підвищує шанси для зайнятості, а з іншого – через відсутність трудового та життєвого досвіду – зменшує. На молодіжний сегмент ринку також впливає незбалансованість попиту та пропонування робочої сили. Служба зайнятості завжди приділяла належну увагу роботі з молоддю, а в контексті реалізації соціальних ініціатив Президента України забезпечення ефективного працевлаштування громадян, які потребують додаткових соціальних гарантій, в тому числі молодих людей, є одним із її пріоритетних завдань.
Протягом минулого року до центрів зайнятості області за пошуком роботи звернулось 2239 випускників навчальних закладів, в тому числі 56 випускників загальноосвітніх, 906 – професійно-технічних та 1277 – вищих навчальних закладів. З них майже 1000 отримали роботу.
Звернувшись до центру зайнятості, молоді люди можуть безкоштовно отримати послуги з професійної орієнтації: пройти тестування, докладніше дізнатися про свої здібності та схильності, ознайомитися з можливими шляхами набуття професії та умовами вступу в навчальні заклади, а головне, фахівці центру зайнятості зорієнтують – наскільки затребувана обрана професія на ринку праці. Крім того, молоді гарантується працевлаштування на заброньовані робочі місця на підприємствах, в установах та організаціях; сприяння службою зайнятості у підборі підходящої роботи; навчання нових професій, перепідготовка та підвищення кваліфікації відповідно до потреб ринку праці; участь в оплачуваних громадських роботах.
– У минулому році було відновлено програму забезпечення молоді – випускників вищих та професійно-технічних навчальних закладів, першим робочим місцем, – зазначив Максим Торжевський. – Завдяки спільним заходам з управлінням освіти та науки, органами місцевої влади та з урахуванням доведених асигнувань Державного бюджету для надання роботодавцям дотацій, в області працевлаштовано 114 молодих фахівців, які сьогодні мають гарантії зайнятості мінімум на два роки. Серед них 85 осіб здобули професійно-технічну та 29 – вищу освіту. Найбільшим попитом користувалися кухарі, трактористи-машиністи сільгоспвиробництва, слюсарі з ремонту автомобілів та бухгалтери.
На початку року затребуваними були водії автотранспортних засобів, продавці, підсобні робітники та кваліфіковані робітники з інструментом. Також стабільною є потреба у спеціалістах державної служби, бухгалтерах, менеджерах тощо.
З 2013 року служба зайнятості працює за новими правилами, передбаченими Законом України “Про зайнятість населення”. Заступник директора ОЦЗ ознайомив присутніх з його новаціями, зауваживши, що він орієнтований на стимулювання легальної та продуктивної зайнятості населення, підвищення якості трудових ресурсів та підтримку економічного зростання.
Результатом “круглого столу” стала розробка спільних проектів щодо підготовки конкурентоспроможних фахівців та організації взаємодії між вузом, підприємствами регіону та службою зайнятості.
Валентина Федусь, головний спеціаліст відділу організаційної та інформаційної роботи ОЦЗ
Останні новини Чернігівщини

У Чернігові стартує безкоштовний курс із правил дорожнього руху — готуватимуть до іспиту і не тільки 17:24
У Чернігові відкрили набір на безоплатний курс із вивчення правил дорожнього руху. Заняття допоможуть не лише тим, хто готується складати іспит у сервісному центрі МВС, а й досвідченим водіям, які хочуть освіжити знання і бути в курсі останніх змін у ПДР. Навчання триває місяць.
Відбулось обговорення результатів державного фінансового аудиту бюджету Деснянської селищної територіальної громади 17:16
Сьогодні в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області проведено робочу зустріч за участю начальника управління Олександра Кондрашова та голови Деснянської селищної ради Юрія Осташевського, в ході якої обговорено результати державного фінансового аудиту бюджету Деснянської селищної територіальної громади за період з 01.01.2021 по 31.12.2024.

Шанс стати конкурентоспроможними на ринку праці для учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни 17:14
Державна служба зайнятості в рамках експериментального проєкту забезпечує безоплатне професійне навчання для учасників бойових дій та людей з інвалідністю, які постраждали через війну.

Доєднуйтеся 19 червня до кампанії на підтримку постраждалих від сексуального насильства в умовах війни 14:10
Сьогодні, 19 червня, стартує інформаційна кампанія до Міжнародного дня протидії сексуальному насильству під час конфлікту. Кампанія ініційована в межах головування України в Глобальному Альянсі із попередження сексуального насильства під час війни (далі - СНПК).
Осередок безпеки: у Мринській громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 11:59
У Мринській громаді Ніжинського району розпочала роботу нова поліцейська станція. Відтепер у громаді підтримує правопорядок та дбає про безпеку населення поліцейський офіцер громади Олександр Коровкевич, який надає поліцейські послуги для понад 4000 місцевих мешканців.