Безпека дітей: у Киїнській громаді відремонтували шкільне укриття, а у Тупичівській – встановили модульне
Сьогодні наявність укриття – головна умова очного навчання. Завдяки встановленню модульної захисної споруди вихованки та вихованці Вихвостівського дитячого садочка Тупичівської громади мають можливість повноцінно відвідувати освітній заклад, а їх батьки – працювати.
“Наші вихователі до цього працювали онлайн. Але ж ви розумієте, діти такого віку, що вони не можуть самостійно бути на цих заняттях. Необхідно, щоб хтось їм включив комп’ютер, посидів з ними. Та і соціалізація потрібна дітям – бути серед однолітків”, – говорить директорка дитячого садка Ольга Швець.
Облаштувати укриття у цьому дитсадку не було можливості – тут занадто високий рівень ґрунтових вод, – розповідає Юрій Силенко, заступник сільського голови:
“Ми домовились були, тут, неподалік садочка, орендували погріб, навели там лад. Але ж ви розумієте – погріб є погріб, довго там знаходитись не можна. Тому встановити модульне укриття – це був єдиний варіант вирішення нашої проблеми”.
Захисна споруда розрахована на 50 чоловік. Це дозволяє вберегти під час повітряних атак всіх здобувачів освіти та персонал навчального закладу. Укриття обладнано лавками для сидіння, біотуалетом, системою опалення, освітлювальною та розеточною мережею. Працівники садочка додатково облаштували його ліжками та дитячими іграшками, а місцева художниця прикрасила стіни яскравими малюнками.
“Ми дуже раді і нам набагато зручніше тепер. Воно близенько, на території, з кожної групи є вихід свій. Дітям дійти – хвилина буквально. Батьки можуть бути впевнені, що їх діти в безпечних та комфортних умовах під час тривог”, – каже Ольга Швець.
Комфортні умови для навчання створили і в укритті Трисвятськослобідського ліцею Киїнської громади. Ще в 2022-му тут власними силами зробили косметичний ремонт. Проте, під час тривалого перебування взнаки давався ряд проблем.
“Першочергово – відсутність витяжки. Не було циркуляції повітря, якщо довготривала тривога – на стінах з’являвся конденсат. Ще одна проблема – тут туалети свого часу були сконструйовані неправильно. Тому був неприємний запах, він поширювався приміщенням”, – говорить директор ліцею Олександр Трейтяк.
В ході ремонтних робіт тут встановили систему вентиляції, повністю відремонтували санвузли, облаштували туалетну кімнату для дітей з інклюзією, зробили гідроізоляцію приміщення, провели внутрішній ремонт.
“Завдяки ремонтним роботам нам вдалось ще задіяти приміщення, які до цього не використовувались. В них облаштовано кабінет сестри медичної, клас безпеки та навчальні кімнати для учнів 10 і 11 класів. А це означає, що випускники можуть якісно продовжувати навчальний процес навіть перебуваючи в укритті, а отже – повноцінно готуватись до національного мультипредметного тесту”, – розповідає директор ліцею Олександр Трейтяк.
Після ремонту укриття використовують і в позаурочний час – тут працюють спортивні секції.
Створення безпечного освітнього середовища в обидвох громадах стало можливе завдяки співпраці Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України та Фонду Відкритого суспільства Братислава / NOS-OSF.
Допомога на відбудову інфраструктури в Україні реалізується за рахунок пожертвування Представництва Тайбея в Братиславі через Фонд “Відкритого суспільства” та Фонд “Понтіс”.
The funding for this project is provided by Slovak foundations - Open Society Foundation Bratislava and Pontis Foundation - thanks to a generous support of the Taipei Representative Office in Slovakia.
Finančné prostriedky na tento projekt poskytli slovenské nadácie - Nadácia otvorenej spoločnosti Bratislava a Nadácia Pontis - vďaka veľkorysej podpore Taipejskej reprezentačnej kancelárie na Slovensku.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).