Біометановий завод Галс Агро підключать до мережі до кінця року
«Чернігівгаз» видав технічні умови для підключення першого в Україні біометанового заводу агрохолдингу «Галс Агро». Підключення підприємства до газорозподільних мереж очікується до кінця 2022 року.
Про це повідомила пресслужба Регіональної газової компанії.
Це перший проєкт із приєднання біометанового заводу в Україні.
«Регіональна газова компанія замовила для заводу виробництво газового обладнання на одному із заводів RGC Production. Потужність першої черги будівництва, яку буде завершено до кінця поточного року, становитиме 330 куб. м біометану за годину», — зазначили в повідомленні.
Перша черга будівництва газових мереж передбачає спорудження газопроводу завдовжки 800 м, який дозволить «Галс Агро» передавати до газорозподільних мереж (ГРМ) 330 куб. м біометану на годину у зимовий період.
Надалі «Галс Агро» планує збільшити виробництво біометану до 1,1 тис. куб. м/год, а фахівці РГК та «Чернігівгазу» здійснять кільцювання зони дії двох суміжних газорозподільних станцій, побудувавши ще близько 8 км газопроводу.
«Тоді біометановий завод отримає доступ до більшої кількості споживачів і передаватиме біометан до мережі одразу через дві ГРМ. Роботи заплановано завершити на початок опалювального сезону 2023/24 років», — поінформували в РГК.
Крім того, в Мінекономіки повідомляють про формування ринку біогазу в Україні та долучення до європейського ринку.
«Україна планує на початку 2023 року впровадити ринок біометану та готується наповнити ним газові мережі. Власники біогазових станцій отримають можливість продавати біометан на внутрішньому ринку, але як природний газ. ... Для того, щоб українські компанії змогли експортувати біометан, вони мають пройти міжнародну сертифікацію сталого розвитку та викидів парникових газів — ISCC», — зазначили в Мінекономіки.
джерело
Останні новини Чернігівщини
«Стійке населення»: Фонд «Партнерство за сильну Україну» реалізовуватиме на Чернігівщині нову ініціативу 12:10
До жовтня 2027 року на Чернігівщині триватиме впровадження ІІ фази програми «Партнерство за сильну Україну». Йдеться, зокрема, про швидке реагування на надзвичайні ситуації, відновлення соціальної інфраструктури, стабільну роботу підприємств житлово-комунального господарства та підтримку економічної стійкості.
російські дрони атакували державні установи на Чернігівщині 12:08
Сьогодні вранці російські дрони атакували Прилуцьку міську раду та податкову у Новгород-Сіверському.
Надзвичайні події в області за останню добу 12:01
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
Чернігівські стрільці вибороли низку нагород на чемпіонаті України у Львові 11:58
З 30 березня до 04 квітня у Львові відбувся чемпіонат України зі стрільби кульової серед спортсменів 2006 року народження та молодших.
Дві срібні нагороди Олександра Лісогора на Континентальному кубку SLAVIC CUP у Словаччині 11:57
З 28 до 29 березня у Словаччині відбувся Континентальний кубок з лижних гонок SLAVIC CUP (міжнародні змагання FIS).