Китаєць із Білорусі купує льонокомбінат на Чернігівщині
Громадянин Китаю Чжу Хаотянь, який тимчасово проживає в Мінську, і білоруський виробник теплоізоляційних плит "ІСТПС" (ТМ "Істплекс") мають намір спільно придбати 82,285% акцій ПрАТ "Козець" (смт Козелець Чернігівської області).

Зокрема, Чжу Хаотянь планує придбати 59,775% акцій, а "ІСТПС" – 22,51%, повідомляється у системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), інформує Інтерфакс-Україна.
Місцем тимчасового перебування Чжу Хаотяня в Україні вказано готель "Софіївський Посад" (Софіївська Борщагівка).
За даними Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) станом на третій квартал 2021 року, серед акціонерів ПрАТ "Козелецький льонозавод" – громадяни Росії Павло Буїнов та Андрій Козлов, яким спільно належить 22,51% акцій (по 11,2551% кожному ), а також громадянки України Наталія Лешкова (24,7239%) та Ірина Донченко (12,3597%).
Ще 22,6914% акцій ПрАТ належить столичному АТ "Інвесткомпанія "Ромекс Інвест", у якому, згідно з держреєстром, 84,4% належить жителю Обухова Юрію Бондарчуку, а директором є Ірина Донченко.
Статутний капітал АТ – 0,99 млн грн.
Основним видом діяльності АТ "Козелецький льонозавод" у держреєстрі зазначені підготовка та прядіння текстильних волокон, проте в останні роки підприємство здавало в оренду основні засоби.
У 2019 році виторг підприємства склав 2,4 млн грн (роком раніше – 1,18 млн грн), чистий прибуток – 0,55 млн грн (0,22 млн грн). У 2020 році льонозавод отримав збиток у розмірі 0,36 млн грн, який планувалось покрити за рахунок прибутку наступних років.
Підприємство створено у 1972 році та приватизовано у 1996 році. За інформацією у фінзвітах підприємства в НРКЦПФР, в умовах ринкової економіки фінансовий стан підприємства значно погіршився, основні засоби, що дозволяли випускати льоноволокно, було продано для погашення боргів перед бюджетом.
Приватне унітарне виробниче підприємство "ІСТПС", за інформацією на його сайті" - білоруський виробник теплоізоляційних плит з екструдованого пінополістиролу (ХРS-плити) та сіток армуючих зі скловолокна.
biz.censor.net
Останні новини Чернігівщини
Чернігівські спортсмени серед призерів Кубка України з рукопашного бою 17:11
З 28 до 31 серпня в місті Буча відбувся Кубок України з рукопашного бою, присвячений пам’яті загиблих співробітників Служби безпеки України. У змаганнях взяли участь близько 250 спортсменів із 17 областей.
«Пакунок школяра»: 5 актуальних питань про подання до сервісних центрів Пенсійного фонду України заяв на отримання виплати 17:10
Пенсійний фонд України профінансував перші виплати допомоги за державною програмою «Пакунок школяра» для понад 86 тисяч сімей першокласників. На спеціальні рахунки вже зараховано по 5 тисяч гривень. Обсяг першого фінансування – понад 430 млн грн.
10 нових укриттів на Чернігівщині — Фундація Олени Зеленської облаштовує безпечні простори для навчання 17:09
Учора перша леді України разом із командою Фундації Олени Зеленської відвідала чотири відновлені та облаштовані укриття у школах і садочках Чернігівщини. Загалом завдяки підтримці Фундації в області у 2025 році відкрилися 10 укриттів.

В Чернігові поліцейські затримали торговця наркотиками 17:05
Співробітники Чернігівського райуправління поліції спільно з патрульними поліцейськими викрили молодика, який підозрюється у збуті наркотичних засобів і психотропних речовин.
70 чернігівських сімей отримають допомогу при народженні дитини 17:03
Одноразова матеріальна допомога при народженні дитини буде надана ще 70 чернігівкам, які зареєстровані у територіальній громаді міста. Загальна сума виплат — 1 890 000 гривень. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 3 вересня.