Приватизація на Чернігівщині: підсумки передачі позастатутного майна
Відповідно до доручення Прем’єр-міністра України від 14 січня 2021 року №408/1/1-21 та за ініціативи Фонду державного майна України на початку 2021 року майно, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств, але залишилось на їх балансах, має бути передано до сфери управління облдержадміністрацій.

Починаючи з 1992 року, під час приватизації Єдиних майнових комплексів державних підприємств до статутних капіталів ВАТ (ПАТ) не увійшли об’єкти державної власності, які відповідно до законодавства не підлягали приватизації. Це об’єкти житлового фонду з обслуговуючою інфраструктурою та об’єкти цивільного захисту. Такі об’єкти залишилися на обліку господарських товариств.
З початку приватизації на Чернігівщині налічувалось 3743 таких об’єкти. З них:
об’єкти державного житлового фонду з інфраструктурою – 2170;
об’єкти цивільного захисту (з обладнанням) – 132;
інші – 1441.
Протягом попередніх років реалізовано управлінських рішень щодо 3618 об'єктів.
Результатом плідної співпраці та тісної взаємодії Управління забезпечення реалізації повноважень у Чернігівській області з Чернігівською обласною державною адміністрацією у 2021 році є передача у комунальну власність 16 об’єктів житлового фонду.
Наразі в управлінні ФДМУ у Чернігівській області перебувають 125 об’єктів позастатутного майна.
З метою завершення реалізації управлінських рішень в ОДА були створені робочі групи з питань ефективного використання державного майна, які дають можливість прискорити процес передачі таких об’єктів у комунальну власність.
За інформацією Управління забезпечення реалізації
повноважень у Чернігівській області Регіонального відділення
ФДМУ по Київський, Черкаській та Чернігівській областях
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).