Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 9 липня, 16:17:42

Кожна громада області має розуміти, який ресурс має, як може ним розпорядитися та який зиск може отримати від інвестицій

12.08.2021   09:19Агенцiя

На цьому наголосив голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус під час зустрічі з головою Державної служби геології та надр України Романом Опімахом, головою облради Оленою Дмитренко та керівниками територіальних громад Чернігівщини.

Роман Опімах презентував під час зустрічі інвестиційний атлас Чернігівської області та геолого-інвестиційний паспорт територіальної громади.

За його словами, люди мають знати, яким ресурсом потенціально володіє земля, де вони живуть.

Для цього фахівці Держгеонадр готові комунікувати з представниками громад та розповідати, як правильно використовувати надра та наповнювати тим самим бюджет.

 

За інформацією Держгеонадр, в області розвідано близько 300 родовищ. Майже 50% з них — паливно-енергетичної групи. Проте дозволів на користування надрами отримано лише 66. Така ситуація, пояснив Роман Опімах, не унікальна. Спричинена вона кількома факторами. З-поміж об’єктивних — незначні запаси копалин, незручна логістика, профіцит товару на ринку та розташування родовищ у зонах природно-заповідного фонду.

Проте є й суб’єктивні причини, які стають на заваді ефективному використанню природних ресурсів. Наприклад, складнощі із землевідведенням та землепогодженням. Голови територіальних громад, зі свого боку, нарікали на бюрократичні перепони та дороговизну оформлення дозволів на користування надрами, у тому числі й питною водою.

Дякую учасникам зустрічі за продуктивний діалог. Сподіваюсь, за результатами нашої взаємодії ми матимемо повну достовірну інформацію про надра Чернігівщини та можливості їх ефективного використання, — підсумував розмову В’ячеслав Чаус та наголосив, що громади мають не лише раціонально використовувати наявні в них ресурси, залучати інвестиції для їх освоєння, а й зважати на наслідки таких дій для довкілля, діяти виважено та виключно в правовому полі.

Подальшу координацію співпраці громад з Державною службою геології та надр України голова ОДА доручив Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06

Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.

Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39

З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04

Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.

«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37

Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16

Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини