Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 18:21:31

Скільки комунальні лісгоспи Чернігівщини витратили на впровадження електронного обліку деревини

14.02.2020   10:40Агенцiя

500 тисяч гривень витратило комунальне підприємство «Чернігівоблагроліс» на впровадження електронної системи обліку деревини.

Про це Суспільному сказав головний лісничий підприємства Олександр Ярмоленко. 17 районних комунальних лісгоспів перейшли на електронний облік деревини з 1 лютого.

Електронний облік деревини починається з вимірювання кожної колоди. Далі ці дані вносяться в мобільний телефон з програмою для обліку деревини. За декілька хвилин інформація про колоду вже в базі. Далі, каже головний лісничий «Городнярайагролісгоспу» Микола Дударенко, деревину треба чіпувати.

З 1 лютого така система електронного обліку деревини запрацювала в 17-ти з 18-ти комунальних райагролісгоспів області. На її запровадження витратили пів мільйона гривень, каже головний лісничий «Чернігівоблагролісу» Олександр Ярмоленко.

    «Поки що це ми замовили по одному комплекту обладнання на кожне підприємство, у нас обійшлося у 500 тисяч. І це ж без врахування бірок, які ми будемо закуповувати постійно, кожного місяця кожного дня. Основну суму тут складають бірки», - розповідає Олександр Ярмоленко.

В городянському райагролісгоспі на запровадження системи електронного обліку деревини витратили 72 тисячі гривень.

    «Ми закупили три обладнання, брали, як кажуть, найдешевше. Питання в тому, іде ціна дуже висока на бірки. Одна машина іде, в залежності від діаметра деревини, може від 100 бірок, може до 200 бірок виходить, це тільки одна машина, а за день ми відпускаємо 5-6 машин», - каже лісничий ДП «Городнярайагролісгосп» Микола Дударенко.

«Облік деревини покращиться тому, що воно все це, як кажуть, іде через бази «Прозорро», все це в бази даних, ми відправляємо деревину, біркуємо».

Нагадаємо, що за завданням прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, всі лісові господарства повинні були перейти на електронний облік деревини до 1 лютого. На Чернігівщині без електронного обліку деревини працювали підприємства комунального «Чернігівоблагролісу». Ще місяць тому, за підрахунками першого заступника гендиректора підприємства Володимира Никончука, для закупівлі обладнання необхідно було витратити майже 15 мільйонів гривень. Тоді заступник голови облдержадміністрації Олександр Савченко сказав: це коштує значно дешевше. Від 60 до 70 тисяч гривень.

«15 мільйонів виникла ця цифра не просто так, ми обраховували всі комплекти обладнання, які на той час могли бути запропоновані нам торгуючими підприємцями», - пояснює головний лісничий КП «Чернігівоблагроліс» Олександр Ярмоленко.

Олександр Ярмоленко каже, закупити дороге обладнання комунальні підприємства не змогли, шукали альтернативу.

    «Враховуючи те, що стан фінансовий у наших підприємств не дуже зараз добрий, ми закупили як можна дешевше це обладнання. Тобто закупили не КПК, а закупили мобільні телефони і все обладнання, що до них додається».
 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.