Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 жовтня, 17:27:01

Консультації від податківців

14.05.2012   12:12

Протягом якого часу платник ПДВ має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування до неї у Єдиному реєстрі податкових накладних?

Відповідь: Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 “Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних”. Пунктом 201.10 ст.201 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями визначено, зокрема, що реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше двадцяти календарних днів, наступних за датою їх виписки.

Яку інформацію можна віднести до публічної інформації?

Відповідь: Відповідно до ст. 1 Закону України “Про доступ до публічної інформації” публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена у процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Особа підлягає обов’язковій реєстрації ПДВ. В які терміни необхідно подати реєстраційну заяву?

Відповідь. Згідно із п.183.2 ст.183 Кодексу у разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до органу державної податкової служби не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у ст.181 ПКУ, тобто за останні 12 календарних місяців загальна сума від здійснення операцій з постачання робіт/ послуг сукупно перевищує 300000 грн. (без урахування ПДВ).

На яку дату у туристичного оператора виникають податкові зобов’язання?

Відповідь. Податкові зобов’язання по постачанню туристичного продукту у туристичного оператора визначаються відповідно до загального правила, встановленого пунктом 187.1 статті 187 Кодексу, за правилом „першої події”:
або на дату зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню;
або на дату відвантаження товарів, а для послуг – на дату оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку..

Який порядок заповнення колонки 5 “Кількість днів провадження діяльності із паркування транспортних засобів” податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів?

Відповідь: Порядок справляння збору за місця для паркування транспортних засобів визначений ст. 266 р. ХІІ Кодексу. Підпунктом 266.3.1 п. 266.3 ст. 266 р. ХІІ ПКУ визначено, що ставки збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі від 0,03 до 0,15 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Форма податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів затверджена наказом ДПА України від 24.12.10 №1014, який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 12 січня 2011 р. за №35/18773. При заповненні колонки 5 “Кількість днів провадження діяльності із паркування транспортних засобів” платник збору за місця для паркування транспортних засобів повинен зазначити фактичну кількість днів, в які ним провадилася діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів, за квартал (півріччя, три квартали, рік) відповідно.

Останні новини Чернігівщини

Стресменеджмет і психологічне відновлення: must have навичкам навчаються лідерки громад Чернігівщини 13:18

U-LEAD запустила пілотний проєкт для підтримки жінок-лідерок. Першими учасницями тренінгів, практикумів та консультацій з психологами стали голови громад та працівниці ОМС з Чернігівщини та Сумщини.

Чернігівські поліцейські перекрили канал незаконного поширення психотропних речовин 11:52

Оперативники Чернігівського районного управління поліції викрили 41-річну мешканку міста, яка займалася розповсюдженням особливо небезпечних психотропних речовин. Зловмисницю затримано, їй оголошено про підозру.

 єРобота на Чернігівщині: служба зайнятості пропонує грантові програми для бізнесу

єРобота на Чернігівщині: служба зайнятості пропонує грантові програми для бізнесу 11:48

Цьогоріч 116 мешканців Чернігівщини стали переможцями за програмою «Власна справа» та 13 – за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей».

Чернігівщина та штат Міннесота – про співпрацю у сфері аграрних технологій. В пріоритеті – розвиток наукового потенціалу, обмін досвідом та машинобудування 11:46

Документ про взаємопорозуміння щодо співробітництва з аграрних технологій між Чернігівською обласною військовою адміністрацією та американським штатом Міннесота підписано у лютому цього року.

Чернігів став членом Асоціації європейських міст Eurocities 11:43

20 вересня відповідне рішення було прийнято на засіданні виконавчого комітету Eurocities, до складу якого входять мери Лейпцигу, Ґенту, Афін, Барселони, Флореції, Гельсінкі, Роттердаму, Осло, Відня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини