Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 22:12:35

Раніше з ніжинської цегли будували у Києві та у Чернігові, а тепер і у Ніжині

13.04.2016   07:54

Найближчим часом у Ніжині розпочнеться будівництво кількох багатоповерхових будинків. І будуватимуть їх з цегли, виготовленої на Ніжинському цегельному заводі.

Про це повідомив журналістам під час прес-туру на підприємство директор Анатолій Мусієнко. Він розповів про історію створення заводу, його сучасний стан та поділився планами на майбутнє.

ПрАТ «Ніжинський цегельний завод» було засноване у 1966 році, як підрозділ Ніжинського заводу будматеріалів. З тих часів у Чернігівській області залишилося небагато підприємств, які не змінили свій профіль та призначення і залишилися "на плаву".

Керівництву вдалося не лише зберегти устаткування, технології та робочі місця, а і вивести підприємство на рентабельний рівень.

На заводі працює 137 робітників. Середня заробітна плата становить 4168 грн. Працівники забезпечуються спецодягом, гарячою водою, отримують молоко та газовану воду, а також інші соціальні виплати. Все це робиться задля збереження колективу. Адже, як зазначив директор підприємства сьогодні складно знайти кваліфікованих спеціалістів в даній галузі виробництва.

До теми: «Ніжин діловий» - під час прес-туру чернігівські журналісти відкрили великі можливості маленького міста

За минулий рік було виготовлено та реалізовано більше 12 млн. штук цегли. І це при тому, що протягом трьох місяців завод не працював, бо не було замовлень. Взагалі, за словами Анатолія Івановича підприємство має можливість виготовляти 17 млн. штук цегли на рік. Основним ринком збуту продукції є Київ. Імпортувати або везти далеко цеглу нерентабельно, та і конкуренція висока.

Виробництво цегли – процес енергоємний. «Практично 50% собівартості продукції складають енергоносії. Заробітна плата становить 31,2%, решта – залишається на наш розвиток. Тому на сьогодні, щоб зберегти завод, ми щоб не виплачуємо дивіденди акціонерам, а весь прибуток який залишається – спрямовуємо на розвиток виробництва. Таким чином ми зберегли наш завод», - зазначив Анатолій Мусієнко.

Суттєве податкове навантаження, відсутність якісного вугілля та часті перевірки контролюючих органів – це найбільш серйозні проблеми, які доводиться вирішувати підприємству практично щодня. «У нас є проблеми. Основна проблема, яка нам не дає працювати – це поставки енергоносіїв. Через ситуацію, яка склалася на Донбасі ми вже два місяці не можемо отримати вугілля антрацитової групи з окупованих територій. А без цього вугілля ми не можемо дати якісну продукцію», - поділився керівник заводу. І додав: «Податкове навантаження складає 39% від валового продукту. За 2015 рік ми заплатили податків та зборів на суму 6,8 млн.грн. одне робоче місце надає до бюджету близько 62 тисяч грн. за рік».

Також він розповів, що основні засоби виробництва створені ще за радянських часів. Бульдозери, екскаватори та інше устаткування машинобудівна галузь України сьогодні не випускає. Якщо застосовувати устаткування із Заходу, то все це потрібно згорнути і побудувати новий завод. «На скільки могли ми програми енергозбереження втілюємо: забезпечуємо подачу гарячої води цілодобово, за рахунок відпрацьованих газів сушимо цеглу, за рахунок максимального використання механізмів зменшуємо важку річну працю», - розповів А.Мусієнко.

Оксана Стельмах

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини