Чого очікувати сільському господарству Чернігівського регіону від можливого підписання Угоди про асоціацію з ЄС?
Які можливості та загрози, сильні та слабкі сторони отримає агропромисловий сектор Чернігівської області у разі можливого підписання Угоди про асоціацію та посилену зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом, яких сфер сільського господарства цей вплив торкнеться найбільше,

- ці та багато інших питань було розкрито під час публічного обговорення у м. Мена, яке відбулося в рамках семінару „Очікуваний вплив Угоди про асоціацію й посилену зону вільної торгівлі з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівської області”.
В рамках публічного заходу група експертів у складі фахівців-практиків у сфері агропромислового розвитку, науковців презентувала результати дослідження, здійсненого в рамках проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського регіону», що реалізується громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень».
Фахівці проаналізували очікуваний вплив Угоди про асоціацію на аграрний бізнес, домогосподарства та розвиток сільських територій, зауваживши, що в процесі можливої реалізації зазначеної Угоди на аграріїв Чернігівщини, та й загалом всієї України чекає низка вигод та, водночас, низка труднощів, пов’язаних з адаптаційними процесами.
Як зазначив доцент кафедри природокористування та техногенної безпеки Чернігівського державного інституту економіки і управління, кандидат економічних наук Михайло Селінний, відчутним вплив, насамперед, буде у сферах зайнятості населення, виробництва та переробки сільськогосподарської продукції.
В рамках заходу було розкрито і питання, що стосуються органічного фермерства, генетично-модифікованої продукції, санітарних та фітосанітарних заходів, стандартів торгівлі рослинами, насінням рослин, продуктами, отриманими з рослин, фруктами та овочами, живими тваринами та продуктами тваринництва та ін.
Учасники обговорення, а це керівники агропромислових підприємств Менського району, агрономи, посадові особи місцевого самоврядування, державні службовці висловили і власні думки та побоювання щодо можливої реалізації положень Угоди про асоціацію з ЄС, відзначивши неготовність вітчизняного аграрного сектору до суттєвих змін та впровадження європейських стандартів, та водночас, наголосивши на вкрай необхідній зміні ситуації.
Останні новини Чернігівщини

Ринок праці мовою цифр 14:19
Протягом січня-травня 2025 року на Чернігівщині:
Під виглядом спадкоємців заволоділи нерухомістю померлих чернігівців – викрито групу осіб 14:15
За процесуального керівництва Чернігівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом чоловікам у шахрайстві у великих розмірах, використанні підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 3, 5 ст. 190, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:08
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 випадок загибелі на водних об'єктах, 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 4 особи постраждали.

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати безкоштовну реабілітацію 11:35
За останні півтора року 600 тис. українців отримали безоплатну реабілітаційну допомогу. Зараз її надають у 555 медичних закладах – там переважно зроблений ремонт, є необхідне устаткування та фахівці.

Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді 11:17
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України з метою підтримки ветеранів війни, заохочення до фізичної активності, покращення психологічного здоров'я та соціальної інтеграції 15 січня 2025 року започаткували програму Ветеранський спорт.