Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:08:37

Які технічні бар’єри заважають торгівлі між Україною та ЄС з’ясовували на семінарі у Чернігові

15.07.2013   20:29

12 липня у Чернігові відбувся семінар на тему “Поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі між Україною та ЄС: основні аспекти та переваги. Реформування системи технічного регулювання”.

Організаторами заходу виступили Міністерство економічного розвитку і торгівлі України спільно з Департаментом економічного розвитку облдержадміністрації. У обговоренні взяв участь Стефанос Іоакеімідіс, керівник Проекту ЄС «Додаткові заходи щодо виконання Програми підтримки галузевої політики “Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та Європейським Союзом».

Учасникам семінару на початку розповіли про стан торгівлі та співробітництва Чернігівської області з країнами-членами ЄС. Так за даними управління статистики в області 31,8% експорту спрямовується до Європи, тоді як 48,4% до країн СНД. Найбільшим попитом на європейському ринку користуються зернові культури, які експортовано до Італії, Іспанії, Портуґалії, Ірландії, Франції; насіння і плоди олійних культур – до Іспанії, взуття – до Румунії та Італії.

Далі мова пішла про більш серйозні речі, які стосуються зон вільної торгівлі між Україною та ЄС. Катерина Кривцун, головний спеціаліст відділу торговельно-економічного співробітництва з ЄС департаменту європейської інтеграції Miністерства економічного розвитку і торгівлі України, у своєму виступі наголосила на тому, що головною проблемою в цьому питанні є невідповідність українського та європейського законодавства. А програма реформування, яку презентували на семінарі, має створити всі умови для усунення невідповідностей цього напрямку.

Звідки виникають технічні бар’єри торгівлі і як їх долати розповів керівник проекту ЄС Стефанос Іоакеімідіс. У своїй презентації він зупинився на питанні технічного регулювання в контексті зон вільної торгівлі. Часто українські товари дійсно не відповідають європейським стандартам, а інколи продукцію українських виробників не «випускають» на ринки через відмінну від звичної форму, невідповідність уявленням або ще з якихось незрозумілих причин. Або розмір не відповідає стандарту, або міцність вища чи нижча. І це все робиться європейськими чиновниками заради здоров’я споживачів. Такі причини і стають технічними бар’єрами торгівлі між Україною та ЄС.

Взагалі програма по сприянню торгівлі між Україною та ЄС розпочалася у 2010 році, а у 2013 році вона вже вийшла на завершальну стадію. В рамках цього проекту мають бути проведені такі заходи:
а) Гармонізація нормативно-законодавчої бази України у сфері технічного регулювання з законодавством Європейського Союзу:
- Горизонтальне законодавство з питань стандартизації, акредитації, оцінки відповідності та ринкового нагляду;
- Приведення 25 галузевих технічних регламентів у відповідність з Директивами Нового підходу Європейського Союзу.
б)   Прийняття Україною європейських гармонізованих стандартів, що є необхідною умовою для реалізації технічних регламентів.
в)    Модернізація технічної інфраструктури:
- Створення нового незалежного Національного органу зі стандартизації;
- Розробка інформаційної системи управління стандартами;
- Модернізація матеріально-технічної бази випробувальних та калібрувальних лабораторій;
- Підвищення потенціалу органів з оцінки відповідності,  Національного агентства з акредитації України, органів ринкового нагляду;
- Створення сучасної системи законодавчої метрології.

Кінцевим результатом проекту буде усунення технічних бар’єрів у торгівлі та забезпечення доступу української продукції до ринків ЄС на однакових умовах з іншими державами-членами ЄС та навпаки.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.