“Вечір камерної музики”: Антоніо Вівальді
Два століття після смерті ім’я Антоніо Вівальді і його творчість були в забутті. А нині виконавці і любителі музики все ще намагаються осягнути велич творчого спадку італійського композитора-новатора. З перших нот можна впізнати почерк маестро, і його творіння користуються великою популярністю.
Два шедеври Антоніо Вівальді в рамках однієї програми були презентовані чернігівським глядачам 25 березня 2023 року.
“Вечір камерної музики” в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм знову об’єднав на сцені Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) і Академічний камерний хор ім. Д.Бортнянського (художній керівник та головний диригент — Іван Богданов).
“Пори року” — цикл з чотирьох скрипкових концертів, один з найпопулярніших творів Вівальді — прозвучав у першому відділенні концерту у виконанні оркестру “Філармонія” (соліст — Михайло Скидан).
Духовна кантата “Глорія, RV589” звучала у другому відділенні. Масштабний опус, на думку музикознавців, є відображенням зрілості у творчості Вівальді. “Глорія” дала новий поштовх пізньому італійському бароко. Разом з оркестром “Філармонія” його виконав камерний хор ім. Д.Бортнянського. Солісти — Алла Тарасова (сопрано), Наталія Губко (сопрано), Олена Сєроштанова (сопрано), Єлізавета Лудінова (меццо-сопрано). Диригент — Ігор Найдьон.
Могутнім завершальним акордом концерту стало проникливе виконання Державного Гімну України.
Перед початком концерту відвідувачі взяли участь в опитуванні щодо середньої економічно обгрунтованої вартості квитка на концерти творчих колективів філармонійного центру.
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини
Коефіцієнт індексації НГО земель: що врахувати аграріям у декларації 18:25
Для розрахунку податкових зобов’язань у 2026 році застосовуватиметься коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік – 1,08. Він є єдиним для всіх категорій земель і видів угідь, зокрема й сільськогосподарських.
Шахрайство зі спадщиною: судитимуть організатора злочинної групи та двох приватних нотаріусів 18:22
Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно організатора злочинного угрупування та двох пособників за фактами шахрайства, використання підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 4 ст. 190, ч.ч. 2, 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).
Безпека пацієнтів понад усе: в Чернігівській обласній дитячій лікарні впроваджують передові стандарти гігієни WASH 18:21
Чисті руки медика – це врятовані життя. Дотримуючись цієї філософії, фахівці Чернігівської обласної дитячої лікарні пройшли інтенсивне навчання з кращих світових практик у сфері води, санітарії та гігієни (WASH).
«Енергопідтримка для ФОП» до 15000 гривень 18:17
Щоб допомогти українським підприємцям пережити зиму в умовах постійних обстрілів та аварійних відключень, Уряд запровадив спеціальну програму підтримки, яку буде реалізовувати Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України та Державна служба зайнятості.
У Прилуках поліцейські затримали наркоторговця 11:19
Співробітники відділу кримінальної поліції спільно з поліцейськими сектору боротьби з наркозлочинністю Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 44-річним мешканцем міста Ічня.