У Чернігові росіяни гатили навмання, не маючи поняття, що вони знищують – Ткаченко У Чернігові росіяни гатили навмання, не маючи поняття, що вони знищують – Ткаченко
Росіяни у Чернігові обстрілювали все, що бачили, не маючи жодного поняття, що вони знищують – житловий будинок чи історичну пам’ятку.
Про це сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в інтерв’ю під час національного телемарафону, передає Укрінформ.
«Я не випадково поїхав в Чернігів, тому що місто було практично місяць в оточенні. Враження жахливі, тому що на в’їзді тебе очікують зруйновані будівлі місцевих мешканців, так само, як і в центрі. Це далося взнаки, в тому числі, на об’єктах культурної спадщини, які були пошкоджені. Так, храм ХІ століття - це місце, звідки починалася історія нашої країни. У росіян немає жодного поняття, куди вони палять – або по будинках, або по кінотеатру, який стоїть в центрі міста, або це будинок бібліотеки – пам’ятка місцевого значення. Я вже не кажу про історичні будівлі національного значення», - зазначив Такченко.
Водночас він додав, що побачив в очах людей радість від того, що хтось до них приїхав, і це - спілкування, яке надихає.
«В очах можна побачити те, що люди пропускали через себе цю війну. І нам важливо підтримувати всіх, кого звільнила зараз українська армія. Саме тому мені важливо було туди заїхати», - підкреслив міністр.
Як повідомляв Укрінформ, після поїздки до Чернігова 7 квітня міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив про понад 20 зафіксованих злочинів проти культурної спадщини в цьому місті.
Останні новини Чернігівщини
2 500 доларів США за «небойову» службу: повідомлено про підозру посадовцю ТЦК та СП 14:21
Чернігівською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону спільно з Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві за оперативного супроводу 8 управління ДВКР СБ України повідомлено про підозру офіцеру мобілізаційного відділення одного з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на Чернігівщині у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України (пособництво в одержанні службовою особою неправомірної вигоди).
Рух тролейбусів № 8 і № 11 відновлюється за звичною схемою 10:26
З 28 січня 2026 року тролейбусні маршрути № 8 та № 11 відновлюють роботу за звичною схемою руху.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
28 січня: цей день в Україні і світі 09:23
День 1435 Російська агресія - Day 1435 Russian aggression
У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.