Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 травня, 00:33:00

У Чернігівській міській бібліотеці ім. Коцюбинського відкрили коворкінг

29.12.2021   09:22Агенцiя

У Чернігівській міській бібліотеці ім. Михайла Коцюбинського у вівторок, 28 грудня, відкрили коворкінг. Це сучасний осередок для культурних зустрічей і місце, де можна взяти й почитати літературу в комфортних умовах.

- Ми дуже сподіваємося, що ця затишна кімната, яка створена з величезною любов’ю і за підтримки дуже багатьох людей, стане для чернігівців улюбленим місцем. Ми дуже пишаємося тим, що наша бібліотека є освітнім центром. Саме тут можна отримати неформальну освіту і повірте, тут викладають найкращі професори та доценти нашого міста. Наша бібліотека стала і творчим майданчиком, де можуть реалізувати свої мистецькі здібності дуже багато мисткинь, де наші майстрині працюють із дітками, ведуть різні творчі клуби. Наша бібліотека стала центром патріотичного виховання. Я дуже пишаюся тим, що саме сюди приходять наші волонтери, приходять наші воїни презентувати свої проєкти, свої книги. Це місце зустрічі, де можна відпочити душею, зарядитися енергетикою, отримати нові знання, поділитися творчими надбаннями, - розповіла про сучасне перетворення бібліотеки директорка міської бібліотечної системи Людмила Зіневич.

На відкриття коворкінгу завітали гості, серед яких - секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако.

- Те що ви робите для розвитку нашої бібліотечної системи в цілому і також для розвитку української культури, української мови – це нездійсненна робота. Я висловлюю подяку вам і Олександру Шевчуку, який як керівник управління культури приділяє цьому достатньо багато уваги, - зазначив він насамперед.

І далі сказав про те, які й навіщо потрібні бібліотеки в сучасному світі:

- Зараз в уяві молодшого покоління бібліотека – це щось нудне, нецікаве, куди ти приходиш у студентські роки за необхідності, а потім все, що хочеться почитати - є в інтернеті. Тому для читачів вже роблять щось з елементами шоу. Я думаю, хай буде що завгодно – аби люди більше читали якісної літератури. Тоді більше в нас буде розумних людей у суспільстві, у владі і де завгодно. Треба зобов’язати всіх чиновників, чим вищий рівень, звіт здавати, скільки і яких книжок він чи вона прочитали. Може, в нас тоді менше буде випадкових на високі державні посади. Тому створювати такі простори – це дуже важливо, і  сподіваюся, що це не останній такий проєкт. Головне – щоб тут завжди були відвідувачі: з книжками, з чашкою кави, з ноутбуком, можливо, хтось буде готуватися до курсової, хтось просто читатиме для душі, хтось іще з якоюсь метою – не важливо. Головне, щоб люди читали, - підкреслив він.

Керівник управління культури та туризму міської ради Олександр Шевчук зазначив, що такі осередки у майбутньому мають бути в усіх філіях бібліотеки.

Бібліотечний фонд ЦБС на сьогодні має понад 110 тисяч примірників. Щороку тут обслуговується понад 9000 користувачів. Творчий колектив складається з 30 бібліотечних працівників. У міській бібліотеці тільки протягом цього року реалізовані такі проєкти як "Файнбук", ПОЛІС (Поліція і Спільнота), "Університет 60 "плюс", серед конкурсів: "Книга року", "Створимо логотип ЦБС разом!".

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.