Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 жовтня, 00:14:46

У селі на Ічнянщині планують відкрити історичний музей

22.12.2021   09:02Агенцiя

У селі Іржавець, що на Ічнянщині, облаштують музей історії села. За словами старости Іржавецького старостинського округу Сергія Сироти, таку ідею він виношує з 2016 року.

«Зупинити чи повернути час назад неможливо, але поринути в ті часи можна через фото, речі, що залишилися з минулого, розповіді старожилів, пісні тощо. Тож щоб не втратити цю історичну пам’ять, хочемо відкрити такий музей», – пояснив Сергій Сирота.

Музей мали облаштувати у селі цьогоріч, але задум довелося підкорегувати і відкласти до наступної весни 2022 року.

«Змінились у нас трішки пріоритети і нам не вдалося зробити ремонт у приміщенні, в якому ми планували музей. Кошти спрямували на ремонт приміщення для перукарні та зробили ремонт у сільській раді – у приміщенні для ЦНАПу. На інші ремонти грошей уже не вистачило. Але навесні 2022 року зробимо ремонт у приміщенні для музею, бо вже на це заплановані кошти», – розповів очільник громади.

За його словами, експонатів для музею назбиралася вже ціла купа.

«На День Ічні ми представляли старостат, експонати ці виставляли. Серед них веретена, різні скрині, предмети побуту, дерев’яні колиски, багато рушників, хусток, вишиванок, картини є. У нашому селі були художники, тож люди чекають на відкриття музею, аби принести художні роботи. Нині у старостаті кілька експонатів зберігається, в будинку культури, але переважно люди тримають експонати вдома, чекаючи, коли вже можна буде їх кудись принести», – сказав Сергій Сирота.

джерело

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігівщини перекрила канал збуту вибухонебезпечних боєприпасів 09:10

Поліцейські відділення №1 (с-ще Короп) Новгород-Сіверського райвідділу затримали 37-річну жительку одного з сіл Коропської громади, яка налагодила збут ручних гранат.

Призначено нового керівника Чернігівської окружної прокуратури 08:39

Керівник Чернігівської обласної прокуратури Сергій Дейнека представив колективу Чернігівської окружної прокуратури нового керівника – Дениса Тетеніча.

Зловживання, привласнення бюджетних коштів, порубки та безпідставні бронювання –прокурори Чернігівщини викрили чергові фактипротиправної діяльності. Понад 107 млнгрн збитків 17:35

Прокурори Чернігівської обласної прокуратури у взаємодії зіншими правоохоронними органами області повідомили про підозру29особам, серед яких очільник міста, депутат місцевої ради, начальники управлінь міських рад, керівниця освітнього закладу, майстер лісу,колишні працівники виправної колонії, директори товариств та підприємці. Загальна сума завданих збитків становить понад 107 млн грн.

До уваги пасажирів "Укрзалізниці" — зміни руху поїздів на Ніжинському напрямку 16:59

АТ «Українська залізниця» повідомляє, що через ворожі обстріли рух поїздів на Ніжинському напрямку обмежено. Поїзди курсують із затримкою:

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини