Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 січня, 19:40:18

На Менщині знайшли унікальну знахідку. Її вік близько 4000 років

08.11.2021   09:34Агенцiя

Нещодавно до фондів Менського краєзнавчого музею надійшла унікальна група експонатів, які при детальному вивчені можуть вплинути на історію не тільки Чернігівщини, а й України.

Це два бронзові предмети. Один ідентифікувати не складно — серп, а інший дуже схожий на зубило. Обидва предмети знашов житель Дягови Леонід Калюжнимй під час земельних робіт. Предмети знаходилися близько один від одного та близько до поверхні. Після детального вивчення виявилося, що вони ідентичні предметам так званої катакомбної культури раннього бронзового віку.

Як пояснює Віталій Крутий, катакомбна культура охоплювала сучасний Південь і Схід України, Подоння, Поволжя, Північний Кавказ сучасної Росії, частково Молдову та Румунію. Її датують 2700—2000 роками до. н. е. Сама культура була локалізована на початку 20 століття на території басейнів Сіверського Дінця та Дону. Єдиної точки зору щодо походження культури серед науковців немає. Але більшість вважає, що люди прийшли з південних регіонів. Деякі їх називають пращурами носіїв індоарійських мов та самих індоаріїв.

Представники цієї культури займались скотарством (велика рогата худоба, вівці), у лісостеповій частині було поширене свинарство.

— Ці знахідки зараз проходять науково-фондову інвентаризацію. І вже скоро їх можна буде побачити в експозиційних залах музею, — запевнив Віталій Крутий.
 

Сусіди.City

Останні новини Чернігівщини

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней 17:14

Епізоотична ситуація по інфекційних захворюваннях у галузі тваринництва Чернігівської області на початок 2022 року залишалась стабільною і контрольованою, що свідчить про значний обсяг профілактичних заходів, здійснених фахівцями Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини протягом минулого року.

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху 13:05

На базі Західного реабілітаційно-спортивного центру в селі Яворів Львівської області у період з 18 по 22 січня 2022 року відбувся чемпіонат України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху.

 Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни»

Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни» 12:59

На сайті Чернігівської облдержадміністрації розміщена брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни». Це стислий посібник з порадами, як захистити себе під час небезпечних подій.

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно 12:51

1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її перший етап охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, і триватиме три тижні.

Зміна імені – популярна послуга юстиції

Зміна імені – популярна послуга юстиції 12:44

У 2021 році на теренах Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)відділами державної реєстрації актів цивільного стану було зафіксовано більше тисячі звернень про зміну прізвища, імені або по батькові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини