Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 14 жовтня, 00:33:51

Літературний вечір у мистецькому центрі “Інтермеццо”: читання від “Північної генерації”

12.11.2012   13:36Агенцiя

Суботнього вечора у культурно-мистецькому центрі “Інтермеццо” відбулись літературні читання “Північна генерація”. Як пояснив модератор вечора Олександр Ясенчук: “Північ України – Чернігівщина, генерує сильних, витривалих людей, в тому числі й у творчості”.

читання від “Північної генерації”

читання від “Північної генерації”

Захід розпочався відеопрозою, автором якої є талановита чернігівка Тетяна Скрипкіна, літературну естафету продовжили Аня Кірілова, Валентина Шеховцова – авторка лікувальних казок для маленьких курців та наркоманів, Андрій Тіток – лауреат цьогорічної премії журналу “Літературний Чернігів”.

А потім настав час іменитих гостей, киян з чернігівським корінням: Андрія Деркача, Олександра Моцаря, Дмитра Мамчура.

Андрій Деркач, представник колись відомого Бахмацького літоб’єднання ДАК, до якого належать Кость Москалець, Микола Туз, Юрій Ананко, вже покійний Володимир Кашка, прочитав свої чудові поезії, зокрема присвячені своїй коханій дружині.

Сьогодні Андрій знову працює на журналістській ниві в Чернігові, сподіваємося надовго.

П‘яне місто упало в тісто
Чорних мов нафта літ.
А прокинулось вдарене спрагою –
шукає очима пити.
Чорно в Стрижні загидженім.
Давній купецький шлях
У Царгород.
Нині пластик,
наче бульки з рота дебіла,
міниться серед ряски.
Місто падає в Стрижень
затерплим обличчям
і, протверезівши раптово,
підводиться,
дивиться на віддзеркалення власне.
Чернігів і Стрижень
розгойдують бані храмів…
бавляться блазні
князя Чорного…

Мов свіжий буйний вітер увірвався на презентацію просто з “маршрутки” Дмитро Мамчур, який з ходу почав читати свої поезії.

“Я принципово не хочу вступати до Спілки письменників України, розповів поет, – проте відповідаючи на закиди спілчан завжди відповідаю, що мої вірші надзвичайно цінує Віктор Федорович – їх керівник, … Віктор Федорович Баранов – новообраний голова СПУ”.

Як відчуєш, що тобі
Незнайомі типи
Невербально чи вербально
Лізуть в архетипи,
В підсвідомості твоїй
Слоганами шарять, -
Опирайся, не мовчи,
“Гвалт!, – кричи. – Піарять!

Наступним після Мамчура до “Інтермеццо” твердим кроком завітав Олександр Моцар – уродженець Чернігова, український російськомовний письменник, один з кураторів Нью-Йоркського літературно-художнього альманаху “Чорновик”.

Олександр, розповів, що за легендою, його предок француз-гугенот, який втік з Франції на початку 17-гостоліття, опинився в Україні і взяв участь у Хотинській війні, за що йому були пожалувані землі на Чернігівщині. Так рід Моцарів зявився на Чернігівщині. І цілком можливо, вважає один з дослідників українських прізвищ Олекса Пекур, що першопочатково його прізвище звучало як Моцарт, отже він міг бути родичем відомого композитора, а ізвічна схильність українців до скорочення слів витворила варіанти Моцар, Моця…

Слова метались
как пестрые юбки цыганки,
Как ядовитые змеи сплетались
в чудовище сплетни слова
И логика женской истерики
мир на изнанку
Вывернула.

Під час заходу відбулися літературні дискусії та поетичні декламації, лунали каламбури та жарти, читалися прозові твори та розповідалися анекдоти, гості почули про забобони письменників та про їх улюблені рецепти страв і напоїв.

Читання були присвячені 3-й річниці діяльності літературного клубу “Подаруй своє слово”, що діє при КМЦ “Інтермеццо”.
 

Останні новини Чернігівщини

Експорт української сосни на 2,8 млн грн: на Чернігівщині судитимуть трьох контрабандистів

Експорт української сосни на 2,8 млн грн: на Чернігівщині судитимуть трьох контрабандистів 18:27

Прокурорами Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Чернігівської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно трьох жителів Чернігівської області за фактами контрабанди лісоматеріалів, підроблення офіційних документів, вчинених за попередньою змовою групою осіб, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 2 ст. 201-1, ч. 3, 4 ст. 358, ч. 1 ст. 209 КК України).

Небезпечні ситуації та потреба у підтримці: прокурори та поліцейські провели низку профілактичних заходів для дітей та молоді

Небезпечні ситуації та потреба у підтримці: прокурори та поліцейські провели низку профілактичних заходів для дітей та молоді 18:24

Ювенальними прокурорами органів Чернігівської обласної прокуратури спільно з представниками поліції та психологами проведено навчально-профілактичні заходи серед учнів навчальних закладів міста та області.

 Для внутрішньопереміщених осіб впроваджується послуга довготривалого медсестринського догляду

Для внутрішньопереміщених осіб впроваджується послуга довготривалого медсестринського догляду 18:19

В умовах сьогодення дедалі більше переселенців, особливо людей старшого віку та осіб з хронічними захворюваннями, потребують постійного догляду, медичного спостереження та безпечних умов проживання.

У Чернігові під час дронової атаки 12 жовтня поранено п’ятьох цивільних 11:21

Протягом минулої доби ворог 36 разів обстрілював Чернігівщину. Під атаками – 23 населені пункти. Більшість обстрілів – переважно FPV-дрони та скиди з БпЛА у прикордонні. Також армія рф застосовувала ударні дрони різних модифікацій.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:14

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини