«Метелики в тумані». У бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшла презентація збірки філософського фентезі Олександра Білогури
Чи повинні янголи виглядати так, як ми їх собі уявляємо? Чи варто долати кордони між світами, і що чекає там на сміливців? Чому не варто добиватися любові богинь, і як виглядатиме постапокаліптичний світ, у якому посланці з небес полюють на людей?
«Кожна з цих новел – це своєрідна шпаринка, крізь яку читач може зазирнути в різні світи», – говорить письменник Олександр Білогура.
До збірки увійшло 19 новел у жанрі філософського фентезі: це історії про життя і смерть, про химерних істот, що можуть чекати на вас у густому тумані, про різні відтінки буття, яке не поділяється на чорне й біле.
«Фентезі – це такий жанр, який звертається, насамперед, до глибинних витоків нашої культури, до фольклору, – говорить Олександр Білогура. – є таке поняття як «неофольклор», тобто переосмислення сучасним письменником у своїй творчості традиційних образів та сюжетів».
Новели, представлені у збірці «Метелики в тумані», ґрунтуються не лише на українській міфології, а й на християнській традиції, європейських, японських фольклорних сюжетах та образах. Але письменник переконаний, що для західного читача все ж таки будуть більш цікавими саме українські фольклорні образи, переосмислені по-новому. «Ми повинні популяризувати своє. Як наприклад, японці активно використовують у сучасній культурі свої міфологічні традиції, які зараз завдяки аніме популярні в усьому світі».
Родзинкою книги є кьюар код на обкладинці, зісканувавши який можна увійти на авторський блог письменника та познайомитися з іншими його творами. Зараз Олександр Білогура працює ще над кількома цікавими проектами, у тому числі і в співавторстві. Книга «Метелики в тумані» була презентована в рамках конкурсу «Книга року-2021».
Олена Терещенко, Чернігівська міська ЦБС
Фото – Олена Куннова
Останні новини Чернігівщини
Реконструкція тепломереж на вулиці Коцюбинського та проспекті Перемоги не впливає на подачу тепла й гарячої води споживачам КП «Теплокомуненерго» 09:15
Комунальне підприємство «Теплокомуненерго» повідомляє, що роботи з реконструкції теплових мереж на вулиці Коцюбинського та проспекті Перемоги виконуються у відповідності до умов договору з підрядною організацією.
Вберегли людей від смертельної небезпеки: вибухотехніки поліції Чернігівщини знешкодили бойові частини ворожих ударних безпілотників 08:41
Співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини вкотре успішно відпрацювали виклики за фактами виявлення нерозірваних бойових частин ворожих ударних безпілотників, збитих Силами оборони України у Чернігівській області.
За підтримки Латвії у Чернігові запрацювало оновлене педіатричне відділення та Центр захисту прав людини 08:20
У Чернігівській центральній районній лікарні відкрили оновлене педіатричне відділення. Цей проєкт реалізувала благодійна організація «Tavi draugi» коштом Уряду Латвії.
У Прилуках поліцейські відзначили ліцеїстку, яка повідомила про спробу ворожого вербування 17:50
Начальник Прилуцького районного відділу поліції Василь Ободовський разом із начальницею сектору «Служба освітньої безпеки» Яною Гуменною відзначили ученицю місцевого ліцею Ангеліну Гришину.