У Чернігові відкриють маловідомі пам’ятки
Чернігів мав Магдебурзьке право, отже, за всіма ознаками його треба відносити до списку європейських міст.
Тож і проведення Днів європейської спадщини у місті невипадкове. Загальноєвропейську ініціативу з такою назвою з 1991 року започаткувала Рада Європи задля привернення уваги до культурної спадщини та її ролі у розвитку суспільства. В рамках ініціативи часто відкривають для огляду зазвичай закриті або ж маловідомі пам’ятки, щоб наголосити на їхній історичній та архітектурній цінності.
У Чернігові цьогорічні Дні європейської спадщини триватимуть до 19 вересня під девізом «Місто без меж!», наголошуючи на необхідності усвідомлення провідних європейських цінностей, включно з правами людей з інвалідністю. Тому невипадковою у програмі заходів є, скажімо, лекція-прогулянка із сурдоперекладом «Забутий монументалізм вулиці Святомиколаївської».
Загалом же мешканці міста та його гості зможуть почути авторів книжки про чернігівський концтабір, що діяв і за німецької, і за радянської окупації «Яцево: дві історії одного табору», побувати на виставці робіт «Якби Ван Гог побачив Чернігів», пограти у настільну сімейну гру «Чернігівські говірки» та багато іншого. А завершить Дні європейської спадщини концерт у темряві «Музика в лісі».
"Голос України"
Останні новини Чернігівщини
В одному з ліцеїв Корюківської громади побудували протирадіаційне укриття за кошти державної субвенції 12:49
У межах робочого візиту в Корюківську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав один із ліцеїв, де оглянув новозбудоване протирадіаційне укриття.
На Чернігівщині адаптують освітні простори до викликів сучасності 12:23
Створення захищеного та безбар’єрного середовища в закладах освіти Чернігівської області залишається головним безпековим завданням для громад регіону.
Жителька Бахмача відкрила «Secret Bakery» завдяки мікрогранту від служби зайнятості 11:18
Авторські десерти, смачні солоні перекуси, ароматну каву та освіжаючі холодні напої: все це пропонують відвідувачам у кав’ярні-кондитерській «Secret Bakery». Для її відкриття жителька Бахмача Юлія Федай скористалася грантовою програмою «Власна справа» від служби зайнятості.
Стартує реалізація проєкту підтримки ветеранів та ветеранок, які повністю або частково втратили зір 10:57
З 1 липня 2026 починає діяти проєкт відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2026 року № 674 «Про затвердження Порядку реалізації спільного з Товариством Червоного Хреста України проєкту щодо надання підтримки окремим категоріям осіб, які повністю або частково втратили зір під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України», розроблений Міністерством у справах ветеранів спільно з Товариством Червоного Хреста України.