Сіверський інститут презентує фільм про Линовицьку громаду
Чим відома Линовиця в Україні та Чернігівській області? Це – присвята до поеми Тараса Шевченка «Кавказ», літера «Л» знаменитої «Абетки» Г. Нарбута, єдиний діючий в Чернігівській області цукровий завод…
Саме про них та Линовицьку громаду в цілому розповідає відеофільм «Линовиця та довкілля: зміни що настають». Його підготував Сіверський інститут регіональних досліджень в рамках реалізації проєкту «Розробка та сприяння запровадженню політики охорони навколишнього середовища Линовицької громади».
В центрі уваги – ставлення жителів громади до свого довкілля з огляду на існуючі побутові та промислові проблеми, пов’язані з діяльністю цукрового заводу та агропромислових підприємств. Відповідно постає питання збереження виробничого потенціалу, мінімізації його шкідливого впливу на природу та створення сприятливих умов для розвитку туризму. А це − два старовинні парки в самій Линовиці, каскад ставків, річка Удай та інші культурні і природні пам’ятки в навколишніх селах.
У фільмі показано, як громада може вирішувати подібні ребуси за допомогою розробки та запровадження власної політики охорони навколишнього середовища, залучати експертів та проводити необхідні дослідження, стратегічну екологічну оцінку та чітко визначити екологічний напрямок у стратегії розвитку громади. І водночас – залучати своїх мешканців (особливо – молодь) до прибирання території, догляду за парками та зеленими насадженнями, облаштування берегів водойм та місць відпочинку.
Продемонстровані зміни в громаді, висловлені думки експертів та представників Линовицької спільноти є прикладом для жителів інших громад, які так само можуть та повинні турбуватися про свої навколишнє середовище, забезпечити баланс між своїми сьогоднішніми потребами та турботою про нащадків.
фільм доступний для перегляду за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=3xRQwbmOgg4
Проєкт «Розробка та сприяння запровадженню політики охорони навколишнього середовища Линовицької громади» здійснюється Сіверським інститутом регіональних досліджень за підтримки Міжнародний фонд «Відродження» та European Union in Ukraine в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.
Останні новини Чернігівщини
В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06
Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.
Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04
Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.
Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54
З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.
29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression