Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 4 лютого, 12:29:18

На Чернігівщині три проєкти культурної спадщини включені до програми "Велике будівництво" у сфері культури

20.05.2021   11:32Агенцiя

Міністерство культури та інформаційної політики України погодило ініційоване обладміністрацією фінансування у 2021 році масштабної реставрації трьох об'єктів палацово-паркового комплексу Качанівка.

Ці проєкти будуть профінансовані з державного бюджету за напрямком "Велика реставрація" в рамках програми Президента України "Велике будівництво".

- Реставрація Качанівки стартує з альтанки Глінки. Ще для двох качанівських об'єктів, самого палацу та водопровідної башти, Мінкульт цього року профінансує розроблення проєктної документації. Хотілося б якнайшвидше перейти до практичних реставраційних робіт качанівського палацу, але коли йдеться про таку складну унікальну споруду, етап розробки проєкту надзвичайно важливий. Спроби колишніх голів Чернігівської обласної державної адміністрації провести реставрацію цієї пам'ятки провалювалися саме через помилки в проєкті, - розповіла голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко.

Згідно з наказом Міністерства культури та інформаційної політики, на розробку проєктної документації реставрації палацу Качанівка передбачено 5,8 млн грн, на розробку проєктної документації водопровідної башти палацового комплексу Качанівка - 0,5 млн грн, на реставрацію альтанки Глінки - 5,96 млн грн.

Раніше стало відомо, що експертна рада при Міністерстві культури та інформаційної політики оголосила список проєктів, які увійшли до "Великої реставрації", в рейтинговому порядку. Це 109 об'єктів, розташованих у всій Україні, з них шість проєктів від Чернігівщини. Впродовж наступних трьох років їх планується відремонтувати, відреставрувати або законсервувати залежно від висновку проєктно-кошторисної документації.

Останні новини Чернігівщини

Ветеран поліції Чернігівщини виборов «бронзу» на змаганнях «Звитяга Нескорених» 10:01

Днями у столиці відбулися перші в новому році змагання для ветеранів та ветеранок «Звитяга Нескорених». Серед учасників - помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Вадим Довгошей.

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 09:59

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток».

Національна програма Скринінг здоров’я 40+: як вона працює та де на Чернігівщині можна пройти обстеження 09:23

Цього року в Україні стартував Скринінг здоров’я 40+ – національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету і проблем ментального здоровʼя. Вона дозволяє людям від 40 років і старше пройти базові медичні обстеження, а відтак вчасно виявити ризики хронічних хвороб.

4 лютого: цей день в Україні і світі 09:11

День 1442 Російська агресія - Day 1442 Russian aggression

Коефіцієнт індексації НГО земель: що врахувати аграріям у декларації 18:25

Для розрахунку податкових зобов’язань у 2026 році застосовуватиметься коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік – 1,08. Він є єдиним для всіх категорій земель і видів угідь, зокрема й сільськогосподарських.