Куликівський турклуб "Вогнище" відкрив музей власної історії. ФОТО
Цього року Всесвітній день туризму куликівський туристичний клуб "Вогнище" відзначив знаковою подією - відкриттям музею власної історії. У святковому заході взяло участь чимало гостей, серед яких були, зокрема, ветерани турклубу та члени Чернігівського клубу авторської пісні і поезії "Трамонтана".

Під час офіційної частини звучали теплі слова на адресу як засновника турклубу Ісаака Клейнер, який залишив по собі світлу пам’ять і чудові пісні, так і нинішніх натхненників - керівника "Вонища" Юрія Федоренка та директора Куликівського районного центру позашкільної освіти, під егідою якого працює клуб, Олени Дорохової. З нагоди свята "іменинникам" були подаровані великий казан на 15 літрів, півметрова дерев’яна ложка, книга відгуків для музею, діапроектор, інші корисні речі. Левову частку подарунків від імені учнів І. Клейнера - випускників 1978 року - вручила чернігівка Любов Феофілова.
Під єдиний в області музей історії туризму в затишному приміщенні клубу відвели окрему кімнату. Тепер вона - гордість і "лебедина пісня" всіх туристів Куликівщини. Створена зі смаком і любов’ю музейна експозиція включає фотографії, туристське спорядження, маршрутні книжки, інші речі, які розповідають про розвиток туризму в Куликівському районі. Окрасою музею став куточок із зображенням мальовничого пейзажу з імпровізованим вогнищем, туристським спорядженням та незмінною супутницею мандрівників - гітарою.
Першу екскурсію музеєм провели вбрані в національні костюми школярі - юні мандрівники. Вони розповіли, що за 44-річну історію турклубівці находили, наїздили, наплавали сім з половиною витків навколо екватора - 302 тис. км. Окрім України, географія їхніх мандрівок охопила Росію, Білорусь, Латвію, Литву, Грузію, інші кавказькі країни. Щорічно в подорожах, організованих "Вогнищем", буває до 200 жителів району. В турклубі працюють секції гірсько-пішохідного, водного, вело- та автомототуризму, організовуються походи вихідного дня, діє група "Пошук" та кіно-фотостудія. За показниками роботи куликівський турклуб (до речі, єдиний в області, що вцілів з радянських часів) є одним із найкращих в Україні.
Після огляду музейної експозиції господарі пригостили гостей солодощами та гарячим узваром. Після того всі перемістилися в кімнату з каміном, де під гітару співали туристських пісень, читали вірші, спілкувалися.
Наталія Потапчук
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.