Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 червня, 02:57:50

Куликівський турклуб "Вогнище" відкрив музей власної історії. ФОТО

04.10.2012   09:40Агенцiя

Цього року Всесвітній день туризму куликівський туристичний клуб "Вогнище" відзначив знаковою подією - відкриттям музею власної історії. У святковому заході взяло участь чимало гостей, серед яких були, зокрема, ветерани турклубу та члени Чернігівського клубу авторської пісні і поезії "Трамонтана".

Під час офіційної частини звучали теплі слова на адресу як засновника турклубу Ісаака Клейнер, який залишив по собі світлу пам’ять і чудові пісні, так і нинішніх натхненників - керівника "Вонища" Юрія Федоренка та директора Куликівського районного центру позашкільної освіти, під егідою якого працює клуб, Олени Дорохової. З нагоди свята "іменинникам" були подаровані великий казан на 15 літрів, півметрова дерев’яна ложка, книга відгуків для музею, діапроектор, інші корисні речі. Левову частку подарунків від імені учнів І. Клейнера - випускників 1978 року - вручила чернігівка Любов Феофілова.

Під єдиний в області музей історії туризму в затишному приміщенні клубу відвели окрему кімнату. Тепер вона - гордість і "лебедина пісня" всіх туристів Куликівщини. Створена зі смаком і любов’ю музейна експозиція включає фотографії, туристське спорядження, маршрутні книжки, інші речі, які розповідають про розвиток туризму в Куликівському районі. Окрасою музею став куточок із зображенням мальовничого пейзажу з імпровізованим вогнищем, туристським спорядженням та незмінною супутницею мандрівників - гітарою.    

Першу екскурсію музеєм провели вбрані в національні костюми школярі - юні мандрівники. Вони розповіли, що за 44-річну історію турклубівці находили, наїздили, наплавали сім з половиною витків навколо екватора - 302 тис. км. Окрім України, географія їхніх мандрівок охопила Росію, Білорусь, Латвію, Литву, Грузію, інші кавказькі країни. Щорічно в подорожах, організованих "Вогнищем", буває до 200 жителів району. В турклубі працюють секції гірсько-пішохідного, водного, вело- та автомототуризму, організовуються походи вихідного дня, діє група "Пошук" та кіно-фотостудія. За показниками роботи куликівський турклуб (до речі, єдиний в області, що вцілів з радянських часів) є одним із найкращих в Україні.

Після огляду музейної експозиції господарі пригостили гостей солодощами та гарячим узваром. Після того всі перемістилися в кімнату з каміном, де під гітару співали туристських пісень, читали вірші, спілкувалися.

Наталія Потапчук

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 32 нові випадки COVID-19

Виявлено 32 нові випадки COVID-19 17:08

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 24 червня в області зафіксовано 32 нові випадки COVID-19.

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення 15:01

Чернігівська міська рада на засіданні 24 червня, відповідно до законодавства, дала дозвіл на створення органу самоорганізації населення (ОСН) «Вуличний комітет по вул. Приміській в м. Чернігові».

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах 14:58

Напередодні 25-ї річниці Конституції України пропонуємо ознайомитися з копіями архівних документів, присвячених історії прийняття Основного Закону.

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал 14:54

Така тема дводенного навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації голів та заступників голів територіальних громад, яке сьогодні розпочалося у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.

До Регламенту Чернігівської міськради внесені передбачені законодавством зміни щодо голосування в земельних питаннях

До Регламенту Чернігівської міськради внесені передбачені законодавством зміни щодо голосування в земельних питаннях 12:51

На сесійному засіданні Чернігівської міської ради 24 червня першим питанням затверджені зміни до її Регламенту, які пов’язані зі змінами законодавства по земельних питаннях.