Армійський живопис від деснянських майстрів
В селищі Десна Чернігівської області вже тривалий час військовослужбовці 169 навчального центру Сергій Дроб’язко та Віктор Хромінський малюють панно – малюнки на поверхні стін, заповнені живописом.
Місцевий будинок офіцерів, парки військових частин, танкодром, полігон та інші місця прикрашають панно живописців на військову та історичну тематику.
Декомунізація по-«деснянські» і таємниці військових художників
Багато таких робіт тут вже були зроблені ще в радянський період і військові їх просто перероблювали.
- Коли потрапив служити в Десну одразу ж з’явилося таке бажання прикрасити тут все, адже це – кузня військових кадрів і все повинно бути, на мою думку, в найкращому вигляді. Багато тут було місць, де розпис на радянську тематику вже існував, зокрема був червоноармієць в будьонівці, а я зробив з нього українського козака та інші аналогічні малюнки. Також я досить часто малював танки і безпосередньо самих воїнів-танкістів. На в’їзді у військове містечко – теж моя робота. Малюю я на металі або бетоні. Дуже важливо, що нашим військовим це подобається. Багато з них, коли звільняються – обов’язково фотографуються на їхньому фоні. Гарантія, що вони збережуть свій вигляд 25 років, а можливо і більше, адже ми використовуємо не масляні фарби, а акрил. Акрилові фарби дуже дороговартісні і малюємо ми акриловим розчинником з ґрунтовкою. Такі панно не бояться атмосферних перепадів, зовсім не вигорають на сонці да і взагалі хочеться робити все на совість, щоб запам’яталось людям. Організаційно допомагають нам в цьому питанні як командування навчального центру так і друзі-художники, - розповів військовослужбовець 169 навчального центру Сергій Дроб’язко.
Починав Сергій з різьблення по дереву і пластику. Вже під час проходження військової служби на кораблі він виконав дуже багато аматорських робіт. До армії він багато вчився у талановитих художників, навіть інколи йому доводилося малювати аби заробити на життя.
- Був в житті випадок, коли на Андріївському узвозі розмалювали будинок, щоб привернути увагу мешканців. Я того часу близько 12 років там працював та продавав картини і багато чого взяв собі на озброєння. Зараз є у мене в частині досить потужна матеріальна база - майстерня для живопису. Водночас, я малюю різноманітні картини і розмальовую акрилом прапори в такому патріотичному стилі, зокрема прапори з сучасною військовою технікою, Шевченком і його напутніми словами тощо. Досить часто до нас приїжджають вітчизняні та іноземні гості і така картина або прапор завжди є гідним подарунком, - пригадав Сергій.
Живопис для дітей та місцевих мешканців
Допомагають прикрашати живописці дитячі садочки та місцеві навчальні заклади селища.
- Нещодавно я малював в класах нашої місцевої гімназії панно на навчальну тематику, зокрема це історія України, фізика та інші предмети. Розмір там був десь 2 метри заввишки і 40 метрів в довжину класу. Професійно розпочинав цим займатися ще з 1982 року, деякий час навчався в Київському художньо-промисловому технікумі, але вже після року навчання покинув та пішов служити. Наразі малюю різноманітні картини, портрети, панно на будь-яку тематику – особливо хочеться дарувати це людям. Також останнім часом викладаю на землі з цегли, каменю та граніту шеврони у військових частинах, - розповів військовослужбовець 169 навчального центру Віктор Хромінський.
Всесвітні моделі танків та бойові традиції деснянців
Великим аматорським захопленням Віктора Хромінського є виготовлення макетів вітчизняних та іноземних танків від першої світової війни до сучасності. Їх він постійно демонструє військовослужбовцям та місцевим мешканцям селища на виставках, що проводить до державних та військово-професійних свят.
- Хочу продовжувати робити макети цих танків, дуже багато їх зараз з’явилося і хочеться продовжувати працювати в цьому напрямку, - зазначив Віктор Хромінський.
Водночас військові майстри живопису роблять власноруч і кімнати бойових традицій у військових частинах 169 навчального центру.
- Робимо це також на стіні. Державні символи, військова історія, сучасність українського війська, життєдіяльність та техніка підрозділу, нагороди військових та інше зображаємо там, - підкреслив Віктор Хромінський.
- Там ми прикрасили все у національному стилі, щоб такі кімнати були місцем відпочинку та релаксації наших військових. В першу чергу робимо для них таку красу. Не забуваємо і про полеглих наших бійців, завжди робимо куточок загиблих воїнів як згадку про них, - зауважив Сергій Дроб’язко.
На майбутнє живописці планують малювати мурали в самому селищі Десна – це монументальний живопис на весь будинок в українському стилі.
Ігор Березинський, спеціальний кореспондент (м.Чернігів) Інформагентства МО України АрміяInform
Останні новини Чернігівщини
Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38
21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.
ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16
21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.
Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32
У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45
Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17
Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.