Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 жовтня, 13:40:10

У бібліотеці Короленка відкрили звітну виставку картин "Деснянської палітри"

20.12.2019   09:58Агенцiя

18 грудня в читальній залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка відбулося відкриття звітної виставки картин Чернігівського народного аматорського об'єднання художників "Деснянська палітра".

Ведуча заходу – Валентина Золотар, бібліотекар відділу мистецтв, коротко ознайомила присутніх з історією створення об'єднання.
 
Організована 1982 року за ініціативи керівника студії живопису Карпенка О. І. та методиста ОНМЦ Мороза В. І., "Деснянська палітра" зібрала понад 300 народних талантів, людей різного віку та професій. Всіх їх об'єднала безмежна любов до образотворчого мистецтва, яку вони втілюють у своїх картинах. Олексій Карпенко – самодіяльний художник, офіцер запасу, став першим головою об'єднання. "Деснянську палітру" свого часу очолювали Анатолій Шевченко та Василь Мігрін.
 
З 2009 року і до сьогодні головою об'єднання "Деснянська палітра" є Людмила Бешун. Всі учасники підвищують рівень своєї майстерності, відвідуючи різноманітні майстер-класи, беручи участь у великій кількості експозицій, що проходять на території Чернігівщини та за її межами.
 
В 2010 році об'єднанню художників присвоєно звання "народного аматорського", а в 2017 році "Деснянська палітра" відсвяткувала 35-ту річницю з часу заснування.
 
Експозиція розташована у двох залах бібліотеки: в читальній залі вміщена загальна звітна виставка, а в Мистецькій вітальні розміщені роботи цьогорічних ювілярів об'єднання. На виставці експонується 61 робота 27 художників – це пейзажі, натюрморти, інтер'єрні та сюжетні роботи, філософські роздуми та архітектурні пам'ятки, виконані в найрізноманітніших техніках.
 
Провідний спеціаліст відділу культурного розвитку та економічних питань Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації Ірина Дерейчук відмітила, що жоден культурний захід чи фестиваль, ярмарок чи благодійний збір коштів не проходить без картин художників об'єднання. Ірина Василівна виконала почесну місію, нагородивши цьогорічних ювілярів об'єднання грамотами Департаменту культури за особливий вклад у розвиток образотворчого мистецтва Чернігівщини. Відзнаки отримали Леонід Ліферов, Віра Летошко, Світлана Граб, Володимир Стражев, Борис Мірошниченко, Ольга Качановсько, Василь Мігрін, Володимир Руденок, Людмила Федорченко та Олена Грицюк.
 
Володимир Богданович, заступник директора Чернігівського обласного центру народної творчості, відзначив, що дана виставка представлена на переатестацію звання "народне" і запевнив, що атестаційна комісія має неодмінно ухвалити позитивне рішення. Також Володимир Володимирович нагадав присутнім, що в 2019 році в Мінську під час міжнародного фестивалю "Дні України в Республіці Білорусь" культуру нашого краю та всієї країни представляли саме художники об'єднання. Тому від імені директорки та колективу центру народної творчості ювілярів об'єднання нагородили почесними грамотами за багаторічну плідну співпрацю, примноження духовних скарбів українського народу та невгамовний творчий пошук.
 
Чернігівський художник, викладач, член Національної Спілки художників України Володимир Наталушко відмітив, що виставка справляє дуже позитивне світле враження, а кандидат педагогічних наук, доцент кафедри мистецьких дисциплін Національного університету "Чернігівських колегіум" Євген Силко подякував художникам за гарний приклад студентам університету, які не пропускають жодної виставки об'єднання.
 
Ліричні рядки поезії подарувала своїм колегам чернігівська художниця та поетеса, член "Деснянської палітри" Тетяна Тимошенко, привітавши всіх присутніх з відкриттям чудової виставки та з прийдешніми святами.
 
Очільниця ЧНАОХ "Деснянська палітра" Людмила Бешун коротко розповіла про досягнення об'єднання за минулий рік та привітала всіх художників з вернісажем, подякувавши їм за нові творчі доробки. Слова подяки прозвучали й на адресу адміністрації та працівників відділу мистецтв, які допомогли в організації та підготовці виставки. Голова об'єднання зазначила, що на виставці представлені вступні роботи двох представників молодого покоління художників, які незабаром долучаться до "Деснянської палітри" – Андрія Граба та Марини Корець.
 
Приємно усвідомлювати, що "Деснянська палітра" постійно поповнюється обдарованими особистостями, з'являються нові твори, нові підходи у передачі світобачення. Художники гідно продовжують традиції образотворчого мистецтва Чернігівщини, підтверджуючи високе звання народного аматорського об'єднання. Роботи митців знаходяться в колекціях не тільки чернігівських цінителів мистецтва, а й усієї України та багатьох зарубіжних країн, як доказ високого професіоналізму та художнього смаку.

Останні новини Чернігівщини

Реконструкція мосту через річку Удай біля Прилук поступово виходить на фініш

Реконструкція мосту через річку Удай біля Прилук поступово виходить на фініш 12:23

Оновлення мосту через річку Удай біля міста Прилуки на автомобільній дорозі Н-07 Київ - Суми - Юнаківка поступово виходить на фінішну пряму.

“Сіверські клейноди” на “GOLDenFest”

“Сіверські клейноди” на “GOLDenFest” 09:57

З 15 по 18 жовтня 2021 року у Славутичі проходить ІІІ Міжнародний фестиваль для людей поважного віку “GOLDenFest”.

«Політична шахівниця» №3. Хто може стати претендентом на округ померлого Антона Полякова?

«Політична шахівниця» №3. Хто може стати претендентом на округ померлого Антона Полякова? 09:42

Представляємо увазі наших читачів черговий випуск проекту «Політична шахівниця», присвяченого ключовим подіям, явищам та тенденціям суспільно-політичного життя Чернігівщини.

 Ніжинська спортсменка Наталя Чистякова знову чемпіонка

Ніжинська спортсменка Наталя Чистякова знову чемпіонка 09:38

17 жовтня, Наталя Чистякова стала чемпіонкою світу з самбо до 21 року на змаганнях у Греції.

Вийшов у світ новий випуск часопису «Літературний Чернігів»

Вийшов у світ новий випуск часопису «Літературний Чернігів» 09:35

У чергове число щоквартального мистецького журналу лiтературної спілки «Чернiгiв» влилася проза молодих. Але про все по порядку.