Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 жовтня, 22:37:12

35 років Академічному народному хору

29.11.2019   09:58Агенцiя

35 років з часу заснування відзначив Академічний народний хор. 27 листопада цій даті артисти колективу присвятили ювілейний концерт на рідній сцені - сцені обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

У витоків створення Чернігівського народного хору стояв заслужений діяч мистецтв України Петро Процько, який першим очолив ансамбль. За два роки колектив вже під орудою заслуженого артиста України Анатолія Іванова та заслуженого діяча мистецтв України Олександра Стадника став дипломантом фестивалю “Співоче поле” в м. Хмельницькому. У 1989 році художнім керівником хору став народний артист України, композитор Анатолій Пашкевич, творчість якого підняла колектив на новий рівень.

Нині Чернігівський український народний хор, який з 2011 року носить почесне звання “академічний”, перебуває у творчому розквіті, збагачуючи свій репертуар під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Володимира Коцура. Колектив поповнюється молодими співаками, музикантами, танцюристами.

Керує оркестром хору талановита музикантка Лариса Падій, балетну групу очолює відомий балетмейстер Віктор Войников. “У нас є всі стимули для того, щоб народжувалися нові постановки, з'являлися нові вокальні твори, - каже Володимир Коцур. – Ми самі пишемо нові пісні на вірші місцевих авторів. Крім того, наші вокалісти – вихідці з різних районів Чернігівщини, і зі своїх регіонів вони привозять місцевий фольклор”.

Від імені Чернігівської облдержадміністрації та особисто голови адміністрації Андрія Прокопенка працівників Академічного народного хору привітав директор департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Олександр Левочко. “Ми пишаємося колективами, які працюють і творять в обласному філармонійному центрі, - зазначив пан Олександр. - 35 років тому почалася чудова творча історія Академічного народного хору. Змінилося не одне покоління артистів. Але народний хор — це завжди українська пісня, українська культура. Це — традиції Чернігово-Сіверського краю. Це — джерело української духовності”.

Працівникам хору були вручені почесні грамоти та подяки облдержадміністрації. За вагомий внесок у розвиток та популяризацію хорового мистецтва Чернігівщини від імені голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка народному хору був вручений сертифікат на 35 тисяч гривень. Також відбулося нагородження відзнаками обласної ради та департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА.

Привітали колектив з ювілеєм друзі, колеги. Так, щемливим було привітання колишнього очільника Чернігівського народного хору, а нині художнього керівника та головного диригента Волинського академічного народного хору, заслуженого діяча мистецтв України Олександра Стадника, для якого Чернігівський хор і досі залишається рідним. І, звісно, теплими були привітання “колег по цеху” - артистів Капели бандуристів ім. О.Вересая на чолі з заслуженою артисткою України Раїсою Борщ і заслуженим працівником культури України Миколою Борщем, художнього керівника та головного диригента Академічного камерного хору ім. Д.Бортнянського Івана Богданова.

На ім’я хору прийшли численні вітальні листи, в тому числі від Героя України, народного артиста України, голови хорового товариства України ім. М.Леонтовича, художнього керівника та головного диригента Національної хорової капели “Думка” Євгена Савчука.

В ювілейному концерті глядачі побачили все найкраще, що напрацював колектив за 35 років існування. Прозвучали українські народні пісні в обробці Григорія Верьовки, такі як “Ой, там за Дунаєм”, “Дунаю, Дунаю”, “Їхав козак за Дунай”, Володимира Коцура – зокрема, “Ой, у вишневому саду”, “Мошечки”, “Ворожка”, “Проводжала мати”, “Казав батько”, “Парова машина”, “Гай зелененький”, Анатолія Пашкевича - “Ой ,не цвісти калиноньці”, “На вулиці музиченько грає”. Були представлені авторські твори Володимира Коцура - “Привітальна”, “Розквітне сад”, Анатолія Пашкевича – славетна “Степом, степом”, “Козак гуляє”…  “Веснянка”, “Циганський танець” у постановці Віктора Войникова, “Народні наспіви”, аранжовані Ларисою Падій, “Весільна полька” в обробці Дмитра Попічука, а також “Чорна гора”, виконана гостем концерту, заслуженим артистом України Сергієм Сулімовським та балетною групою колективу  - все це творчість сучасного Академічного народного хору.

Захоплення у глядачів, як завжди, викликали номери, в яких задіяні і вокальний, і оркестровий, і хореографічний склади ансамблю – вокально-хореографічні композиції “Запорожці” (постановка Павла Вірського, хореографія Віктора Войникова), “Джарочка” (постановка Людмили Джим), “Ох, і любив козак” (постановка Віктора Войникова), “Гопак” (постановка Олександра Штирьова) та інші.

35 років об'єднує артистів Академічного народного хору обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм і глядачів велика любов - любов до народної пісні, народного танцю, народної музики. І щирі аплодисменти у фіналі ювілейного концерту стали зайвим тому підтвердженням.
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Останні новини Чернігівщини

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали 10:59

Приготування борщу увійде до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини 10:53

Якщо з настанням осені до вас часто чіпляються застуди, погіршилося травлення, або шкіра страждає від сухості, вам всього лише необхідно запастися потрібними рослинними оліями, вживати їх в їжу щодня і дуже скоро ви будете виглядати і відчувати себе чудово!

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек 10:31

Бурек — це ситний пиріг родом з Туреччини. Існує безліч способів його приготування, деякі навіть передаються з покоління в покоління.

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021 10:26

У п'ятизірковому київському готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv відбувся фінал конкурсу краси Міс Україна Всесвіт-2021.

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року 10:13

Головна подія тижня – це повний місяць 20 жовтня. Він буде досить різким. Цей повний місяць актуалізує теми взаємин між людьми, конфліктів, відстоювання своїх прав і ролі в парі.